Anasayfa / Aksesuar / Zigon Sehpa Modelleri

Zigon Sehpa Modelleri

Zigon sehpalar bazı evlerde kesinlikle olması gereken bir eşya iken bazı evlerde tercih konusu bile değildir. Zigon sehpa modelleri birçok konuda yardımcı bir elemandır. Bu sehpaların en önemli yanı minimal olmasıdır. Eviniz küçük olsa bile, zigon sehpalar bir yere sığacak ve evinize uyum sağlayacaktır.

Zigon sehpa alınırken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallardan en çok dikkat edilmesi gerekeni ise renk ve modeldir. Genel olarak zigon sehpalar salon içerisinde kullanılmaktadır. Bu nedenle zigon sehpa seçerken rengi ve modeli salonda kullandığınız eşyalar ve aksesuarlara uyum içinde olmalıdır.

 Zigon Sehpaların Özellikleri

Zigon sehpalar kimi tarafından gereksiz olarak görülse de kimi insan için çok lazım ve evde muhakkak olması gereken bir eşyadır. Çünkü zigon sehpaların en büyük özelliği iç içe geçmesi nedeni ile çok az bir yer kaplamasıdır.

Zigon sehpa modelleri genel olarak MDF, cam, mermer, metal, ceviz, masif, kayın, ahşap gibi malzemelerden hazırlanmaktadır. İsteğinize bağlı bu malzemelerden birini seçip kendi tasarımınız olan bir zigon sehpası da yaptırabilirsiniz. Zigon sehpaların aynı zamanda başka özellikleri de bulunmaktadır. Çünkü bu eşyaya ait renk ölçü ve ürüne ait bir tip bulunmaktadır. Genel olarak zigon sehpalarda ceviz, beyaz, krem, siyah, bej, mavi, isteğe bağlı ikili renk, gri, sarı, kırmızı, kahverengi kullanılmaktadır. Sehpanın özelliklerinde bir diğeri ise yuvarlak, kare ya da dikdörtgen olmasıdır. Zigon sehpanızı ikili, üçlü ya da dörtlü olarak da seçebilirsiniz. Genel olarak bu sehpalardın ebatları aynı olmaktadır fakat kendi belirlemiş olduğunuz ölçülere göre de yaptırabilirsiniz.

Zigon Sehpa Modelleri ve Kullanımı

Zigon sehpa modelleri kendi içinde çok fazla işlevsel bulundurur. Dengede durması için 3 veya 4 bacağı vardır. Üzerinde ise çeşitli malzemelerden oluşturulmuş bir tabla bulunur.  Bu sehpaların genel olarak çay içerken bardağı üzerine koymak için kullanılır. Aynı zamanda üzerine kumanda, kitap gibi şeylerde koyabilirsiniz. Fakat bu sehpalar genelde misafir geldiğinde servis açmak için kullanılmaktadır. Zigon sehpaların kullanılmadığı zamanlarda üzerine bir çerçeve içinde resimle ya da vazo içinde bir çiçek ile düzenleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Modern ve Kullanışlı Sehpa Modelleri başlıklı makalemizde 2020 modern sehpalar, Modern ve Kullanışlı Sehpa ve sehpa modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Renkli saksı modelleri

Renkli Saksı Modelleri

Günümüzde insanlar evlerinde çiçek ve farklı bitki yetiştirme konusunda oldukça dikkatlidir. Aynı ...