Anasayfa / Dekorasyon / Yazlık Ev Dekorasyonu Fikirleri

Yazlık Ev Dekorasyonu Fikirleri

Yaz aylarını güzel ve eğlenceli bir şekilde geçirmenin en güzel yanı yazlık mekânlara gidip tatil yapmaktır. Çoğu kişi tatile gittiğinde otelde kalmayı tercih etse de birçok kişide kendine ait olan yazlık evinde kalmaktadır. Fakat bu yazlık evlerde sadece 3 ay geçirildiği için çok fazla dekore edilmek istenmez. Yazlık ev dekorasyonu birçok kişi tarafından umursanmasa da illaki yazlık evini şık ve güzel görmek isteyen kişiler vardır. Yazlık ev dekorasyonu oldukça sade ama yaz aylarına hitap eden tarzda olmalıdır. Yani bu evlerde genel olarak açık renk ve tonların bulunduğu insanın içini ferahlatan mobilya ve aksesuarların tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı

Yazlık ev dekore edilirken oldukça sadelikten yana olunmalıdır. Evin duvarları acık renge boyandıktan sonra mutlaka süslenmelidir. Bu süsler deniz yıldız ve kabuklarından olabilir. Aynı zamanda tatille ilgili tablolar duvarlara çok yakışacaktır. Ayrıca odanın tek bir duvarını renkli boyamanız gayet şık ve hoş olacaktır. Mobilya seçerken doğal ahşap olmasına dikkat edin çünkü ahşap mobilyalar evin içerisine ayrı bir hava katacaktır.

Eğer evinizde merdiven varsa gemici halatları merdiven korkuluklarını süsleyebilirsiniz. Ya da çekmece kulplarını çıkarım yerine halat takmanız oldukça farklı olacaktır.  Gemici halatları birçok şekilde değerlendirilebilir yani duvara çerçeve asmak istiyorsanız çerçevenin etrafını halat ile sardıktan sonra duvara montalayabilirsiniz. Yazlık ev dekorasyonu için önemli olan bir diğer unsur ise eğer terasınız varsa evinizde kesinlikle salıncak ile süslemeniz olacaktır.

Yazlık Ev Dekorasyonunda Kullanılacak Aksesuarlar

Evinizde kullanacağınız her bir aksesuarın yaz aylarını ve tatil mekânını temsil etmesi gerekmektedir. Evin her bir odasında mutlaka canlı ya da cansız bir saksı çiçeği bulunmalıdır. Aynı zamanda dekorasyonda şık mumlar, çerçeveler ve biblolar kullanılması eve ayrı bir hava katacaktır. Yazlık ev dekorasyonu yaparken mavi ve beyaz rengi ön planda tutmanız güzel olacaktır. Eğer kotlularınızı açık bir renkte seçerseniz rengârenk yastıklar ile süsleyebilir ayrıca yerde oturmak isteyenler için de mavi minderler ile evinizi süsleyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Üçgen Ev Dekorasyonları başlıklı makalemizde ev dekor fikirleri, üçgen dekor fikirleri ve üçgen ev dekoru hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Cam Balkon Dekorasyonu

Cam balkon son zamanlarda neredeyse her evde karşılaşacağımız bir sistemdir. İnsanlar balkonlarını ...