Anasayfa / Duvar Kağıtları / Yaratıcı Duvar Dekoru Fikirleri

Yaratıcı Duvar Dekoru Fikirleri

 

Son zamanlarda evlerde ya da iş yerlerinde bulunan duvarlara farklı dekorasyonlar yapılamaktadır. Fakat duvar dekorasyonu denilince il olarak akla çerçevelenmiş tablolar ya da aile fotoğrafları gelmektedir. Evet, duvar dekorasyonu yaparken bunlar kullanılabilir ama daha yaratıcı duvar dekorasyonları da vardır. Bu yaratıcı dekorları yapmak oldukça zor bir iş gibi görülebilir fakat görüldüğü kadar zor değildir Hayal gücünüzü kullanarak yaratıcı duvar dekoru yapabilir ya da yaptırabilirsiniz.

Yaratıcı Duvar Dekoru Yapımı

Duvar dekorasyonunuzu kendiniz yapmak istiyorsanız ve birazda el beceriniz varsa akrilik boyalar yardımı ile duvarınıza motifler ya da farklı şekiller çizerek boyayabilirsiniz. Ya da başka tarzda yapmak isterseniz duvarlara raflar ekleyerek kitaplık yapabilir ve üzerine aksesuar koyabilirsiniz. Aynı zamanda bir başka yaratıcı duvar dekoru ise kendinizi ormanda hissedebileceğiniz tarzda olacak. Bunu yapmanız için ağaç dalları çimen ve yapraklara ihtiyacınız olacaktır. Evinize yapacağınız bu duvar dekorları mobilyalarınız ile uyum sağlarsa evinize farklı ve hoş bir hava katacaktır. Aynı zamanda evinizde canlı çiçek ya da bitki beslemek istemiyorsanız yapay dallar ve çiçekler kullanarak duvarınıza montalayabilirsiniz.

Bazı kişiler duvar dekoru yaparken çini desenli tabakları kullanmaktadır. Bu fikirde oldukça güzeldir. Çünkü kullanılacak olan çini desenli tabaklar birbiri ile uyum sağladığından oldukça güzel olacaktır. İsteğinize bağlı ve evinize uyum sağlaması için tabakları istediğiniz renge boyayıp farklı desen ya da motifler yapabilir ve duvara takabilirsiniz.

Tabaklardan Yapılacak Yaratıcı duvar Dekorasyonu

Eski tabaklardan yaratıcı duvar dekoru yapmak istiyorsanız bazı malzemelere ihtiyaç vardır. Bu malzemelere internet sitesinden ya da kırtasiyeselden satın alabilirsiniz. Aynı zamanda bu işlemi yaparken birazda el beceriniz olmalı ve hayal gücünüzü daha fazla ortaya koymalısınız.

Malzemeler:

  • İhtiyacınız olduğu kadar eski tabak
  • İstediğiniz renklerde akrilik boya
  • Boya fırçası
  • Palet
  • Gazete
  • Vernik
  • Motif çizelgesi
  • Yapıştırıcı

Yaratıcı bir duvar dekorasyonu yapmak için eski bir tabağı istediğiniz renge boyayıp biraz kurumasını bekleyip motifler yapabilirsiniz. Aynı zamanda tabakta eskitme bir görüntü yapmak isterseniz gazeteden bir parça kopararak tabak üzerine yapıştırabilir ve hafiften boyayabilirsiniz. Son olarak boya ve desen işi bitikten hemen sonra vernik atarak kurumasını bekleyebilir ve kuruduktan sonra duvarınız asabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Duvar Rengi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde duvar rengi seçimi ve ev duvar renk seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

duvar rengi seçimi

Duvar Rengi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlerimiz günümüzün sürekli olarak geçtiği bir alandır. Bu alanda neredeyse tüm anılarımız, ...