Anasayfa / Dekorasyon / 2020 En Yaratıcı Yapışkanlı Folyo Dekorasyon Fikirleri

2020 En Yaratıcı Yapışkanlı Folyo Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyona renk katacak birbirinden güzel çalışmanın bulunduğu 2020 En Yaratıcı Yapışkanlı Folyo Dekorasyon Fikirleri isterseniz yenileme, isterseniz de sadece dekor amaçlı olarak bir çok farklı yerde kullanılıyor. Yapışkanlı Folyo Dekorasyon Fikirleri eski mobilyaları yenilemek, farklı bir görüntü elde etmek veya güzel bir dekor yaratmak için harika çalışmaları içeriyor.

2020 En Yaratıcı Yapışkanlı Folyo Dekorasyon Fikirleri

Son yıllarda en çok da eski buz dolaplarını yenileme çalışmaları ile karşımıza çıkan yapışkanlı folyo dekorasyonları, dolap yenileme, tezgah arası seramik dekoru, duvar- zemin ve aksesuar dekoru için de şık fikirler veriyor. Eski bir eşyayı yenilemek için hem çok ucuz hem de uygulaması son derece kolay bir yöntem olan yapışkanlı folyolar, uygularken sadece biraz dikkat ve sabır gerektiriyor. Yapışkanlı folyoları pratik ve kolay bir şekilde yüzeye yapıştırmanın bir kaç farklı yöntemi vardır. İlk olarak sizlere folyoyu yapıştırmadan önce yüzeyi kuru bir bezle temizlemenizi öneririz. Pürüzsüz bir uygulama için en ufak toz tanesinin veya kalıntının yapıştırılacak yüzeyde olmaması gerekir. İlk önereceğimiz yapıştırma yöntemi yapışkanlı folyoyu yapıştırmak istediğiniz yüzeyi ıslak ve sabunla köpürtülmüş sünger ile iyice ıslatarak silmeniz olacaktır. Islak ve kaygan yüzeye yapıştırmak istediğiniz folyoyu arka kağıdını çıkarıp istediğiniz gibi yerleştirin ve kuru bir bezle üzerinde kabarcık kalmaması için hafif bastırarak silin.

2020 Yapışkanlı Folyo Dekorasyon Modelleri

Islak köpüklü sünger ile yapıştırma işlemi çok daha kolay ve sorunsuz olur. Her hangi bir hata olsa bile elinizle folyoyu istediğiniz yere kaydırabilir veya çıkarıp yeniden yapıştırmayı deneyebilirsiniz. Bir süre kurumaya bıraktıktan sonra rahatlıkla temizleyebilir ve güvenle kullanabilirsiniz. İkinci folyo yapıştırma yöntemi ise aynı şekilde yüzeyi temizledikten sonra folyoyu direkt olarak yüzeye düzgün bir şekilde alt kağıdı yavaş, yavaş çıkarıp, yapışan her bölümü de sert bir cisim ile üzerinde hava kabarcığı kalmaması için bastırarak siler gibi uygulamalısınız. Bu çalışma için genelde kredi kartı gibi sert kart ve benzeri cisimler kullanılabilir. Mobilya veya çekmece gibi kulpların olduğu ahşap yüzeylere yapışkanlı folyo uygulayacaksanız eğer, yüzeyde bulunan vida ve kulp gibi parçaları önceden çıkarın.

Diğer yüzeylerde olduğu gibi ahşap yüzeyleri de pürüzsüz bir hale getirmek için kuru bir bez ile silin. Ne kadar uğraşsanız da gene de ufak kabarcıklar oluştuysa hiç üzülmeyin, bu minik kabarcıkları iğne ile havasını alarak söndürebilirsiniz. Kendin yap çalışmaları ilginizi çekiyorsa sizlere incelemenizi önereceğimiz 10 Farklı Kavanoz Süsleme Çalışmaları konumuza bir göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Serin Detaylarla 2020 Yaz Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizde Serin Detaylarla 2019 Yaz Dekorasyon Önerileri ve yaz dekorasyon önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

En güzel balkon dekorasyonları

2020 En Güzel Balkon Dekorasyonları

Sıcak, ılık ya da tropikal iklime sahip bütün ülkeler için balkonun yeri ...