Anasayfa / Oturma Odası / Turkuaz Oturma Odası Fikirleri

Turkuaz Oturma Odası Fikirleri

Moda trendleri sürekli olarak değişime uğramaktadır. Bu değişimler birçok şeyin hem tarzını hem de rengini belirlemektedir. Bu nedenle renkler trendler ile doğrudan değişmektedir. Değişen bu renkler genellikle o değişen dönemi yansıtmaktadır. Özellikle bazı renkler dönemleri temsil etmek amacı ile de kullanılır. Mesela kiremit rengi ve tonları birde yeşilin bir tonu seksenler ev dekorasyonu tarzını yansıtmaktadır. Bazen vintage olarak adlandırılır. Bu renklerin dışında turkuaz renk tonu ise retro ev dekorasyonunda önemli bir unsurdur.

Günümüzde turkuaz oturma odaları oldukça sevilerek kullanılmaktadır ve çoğu kişi tarafından dekore edilmek amacıyla seçilen bir renktir. Fakat turkuaz rengi iddialı ve çekici bir renk olduğundan dekore etmesi bira zorluk çıkarabilir. Turkuaz Oturma Odası dekorasyonu çok dikkatice düşünülerek ve araştırılarak yapılmalıdır.

Turkuaz Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odanızı tasarlarken turkuaz renkte koltuk takımı kullanacaksanız çok dikkati olmalısınız. Odada kullanacağınız dekoratif eşya ve mobilyalar birbiri ile uyum içerisinde olmalıdır. Turkuaz renge zor denilmesinin asıl sebebi diğer perde ve halı gibi eşyaların renk uyuşumu biraz zordur.

Turkuaz renkte bir koltuk takımı seçildiğinde, kumaşının kadife ve at kılı kumaşlardan olması tavsiye edilir. Fakat birçok kumaş çeşidi bulunmaktadır isteğinize bağlı olarak bir tanesini de seçebilirsiniz. Ayrıca sportif bir oturma odası yapacaksanız parlak kadife koltuklardan uzak durmalısınız.

Turkuaz Oturma Odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız tarzınızı belirdikten sora odada kullanılacak olan mobilya ve eşya seçimini doğru olarak yapmalısınız ve doğru yerlerde konumlandırmalısınız.

Oturma Odası Renk Uyumu

Turkuaz Oturma Odası için seçmiş oğlunuz turkuaz koltuk takımlarını arka plana atmayan ama gayet şık ve güzel olan aksesuarları kullanmalısınız. Odanızda koltuk dışında halı, perde, masa ve sandalye bulunmalıdır. Halınızın rengi açık tonlarda olursa ve içinde ara ara turkuaz renkler bulunursa çok iyi olur. Masanızın ve sandalyelerinizin krem tonlarda olması odanızın sadeliğini koruyacaktır. Perde seçiminde düz bir tül kullandıktan sonra üzerine oda uyum sağlayacak fon perde koyabilirsiniz. Odanızda hardal sarısının yer aldığı bazı aksesuarlar bulundurabilirsiniz. Mumlar, çiçekler ve biblolar ile odanızı bir bütün haline getirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Oturma Odası Yerleşimi başlıklı makalemizde 2020 oturma odası ve oturma odası fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*x

Check Also

Evidea Tv Ünitesi Modelleri Nedir?

Evidea Tv Ünitesi Modelleri Nedir?

Evidea tv ünitesi farklı ve şık modellerle pek çok evi süslemektedir. Evidea ...