Anasayfa / Yatak Odası / Tüllü Yatak Odası Dekorasyonu Önerileri

Tüllü Yatak Odası Dekorasyonu Önerileri

Tüllü yatak odası dekorasyonu denildiğinde yatak odasında romantik ya da ferah bir atmosfer yaratmak isteyenler için açık pastel tonları tavsiye ediyoruz. Günün stres ve yorgunluğunu atabileceğimiz yatak odalarımızda hoş ve yorucu olmayan renklerin bulunması bizler için iyi olacaktır. Karışık ya da canlı renkler bir süre sonra zihnimizi yoracaktır. Bu yüzden açık tonlar ya da pastel tonlar tercih etmek daha iyi olacaktır. Yatak odanızda tercih edeceğiniz dekoratif tüller de ortama softluk ve huzur katacaktır. Yatak başlığınız ahşap ise başlığa ve ahşap kolonlara çeşitli şekillerde saracağınız ya da yerleştireceğiniz açık renkli tüller odanıza şıklık ve romantizm katacaktır. Odanızın havası kolayca değişecektir. Tüllü yatak odası dekorasyonu deyince insanların aklına masraflı uygulamalar gelse de oldukça düşük maliyetlidir aslında. Evinizde kullanmadığınız tek renk bir tül bile işinize yarayabilir. Tek yapmanız gereken bu tülü dekoratif hale getirmek.

Tülleri Nasıl Dekoratif Olarak Kullanabiliriz?

Yatak odanızda kullanacağınız tülleri yalnızca yatak başlığına değil tüm yatağınızın etrafına yerleştirebilirsiniz. Yatağınızın üst kısmından sarkıtacağınız tülleri gelişigüzel yerleştirebilir ya da orta yerlerinden hoş iplerle toplayabilirsiniz. İsterseniz tüm yatağınızın etrafını saracak ve kapatacak şekilde kullanabilirsiniz. Dilerseniz de ilgili yerlerinden toplayarak daha şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış. Hoş mumlarla da ortamın şıklığına şıklık katabilirsiniz.

Hangi Renk Tüller Tercih Edilmeli?

Tüllü yatak odası dekorasyonu konseptinizi yatak odanızın mobilya renklerine göre şekillendirmeniz doğru olacaktır. Odanızda ahşap tonları ağırlıktaysa krem rengi, beyaz, bej, fildişi ve ekru gibi renkler kullanarak hoş bir ortam yaratabilirsiniz. Odanızın mobilyaları gri, lacivert ya da siyah tonlardaysa yukarıdaki renkleri de kullanabilirsiniz. Ayrıca açık gri, duman rengi, bebe mavisi, pudra pembe ya da tercih edeceğiniz diğer açık ve pastel renklerin tonlarını tercih edebilirsiniz. Tül seçimi tamamen size kalmış. Bambu karışımlı daha sert bir yapıya sahip bir tül de tercih edebilirsiniz, bir Fransız tülü de olabilir, düz renk ince bir tül de. Tül yapısı, rengi, uzunluğu ve miktarı tamamen sizin zevk ve tercihinize kalmış. Huzurlu bir ortam dileriz.

Bir önceki yazımız olan Erkek Yatak Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde Erkek Yatak Odası Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Erkek Yatak Odası Dekorasyonu

Erkek Yatak Odası Dekorasyonu

Erkek yatak odası dekorasyonu hakkında merak ettiğiniz her şey burada! Erkek yatak ...