Anasayfa / Ofis Dekorasyonu / Stüdyo 1+1 Daire Dekorasyonu Fikirleri

Stüdyo 1+1 Daire Dekorasyonu Fikirleri

Son dönemlerin en ilgi çeken ve sıkça duyduğumuz stüdyo 1+1 daireler için dekorasyon fikirleri oldukça ilgi çekmektedir. Küreselleşen dünya düzeninde yalnızlık hayatın süre gelmesiyle beraber çokça da tercih edilmektedir. Stüdyo 1+1 daire  dekorasyonu önerilerine baktığımızda maliyetin düşük olup tek başına yaşayan kişilerin öncelikli olarak tercih ettikleri tercihtir. Stüdyo daireler çoğu kişi için özel alanda oluşturabilmektedir. Bazen dekorasyon hileleri ile beraber stüdyo 1+1 dairelerin dekorasyon fikirlerinde geniş bir yelpazeye ulaşıp ferah bir ortam ve düzen içerisinde yaşayabilirsiniz. Fonksiyonel olarak birçok tercih kişilerin dekor etme de dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Stüdyo 1+1 Daire Dekorasyonu

Stüdyo 1+1 daire dekorasyonu yapısı gereği küçük bir metre² alana sahip olmasıyla büyük eşya seçimleri dekorasyonda sizi sıkıştırmış yere hapsedecektir. Buna neden olmamak için metre kareye uygun minimalize edilmelidir. Dekorasyon eşyalarla beraber oturma odanızda mutfağınızda yemek odanızda yatağınızda 1 + 1 stüdyodaireleri sığdırmak mümkün oluyor.

Özel bir yaratmak amacıyla dekore edilmiş aksesuarlardan yararlanırken aynanın sonsuz boyutlu olmasından fayda sağlayarak ortamı genişletip ferah bir ortama kavuşabilirsiniz. Yatağınızın yerini belirlerken kapıya uzak olan bölgede konumlandırılmış olması gerekir. Böylece kapıdan giren kişiler sizin evinizin iç kesimi ile odaklanırken yatak odanız arka planda kalacaktır. Daha geniş olarak algılanacak olan 1 + 1 stüdyo daire dekorasyonlarında en küçük girintiler dahi tasarruflu bir şekilde değerlendirmeniz gereklidir. Kalabalık görün den fazla eşya kullanımından kaos olan bir ortamdan kaçınmanız gerekir. Bu noktada köşelerde mimari detayların mucizesi olan rafları geometrik şeklinde yerleştirerek kitaplar yahut ihtiyaç olan diğer nesneleri bu köşede hazırlayabilirsiniz.

1 + 1 Stüdyo Daireler İçin

  • Oluşturduğunuz köşe 1 + 1 stüdyodaireler için size özel bir kullanım alanında sağlayabilir. Çok fonksiyonlu yüksek mobilya tasarımları 1 + 1 dairelerde tercih edilmelidir.
  • Özellikle daire içinde mobilyada, duvar kâğıdında ya da duvar rengi seçiminde beyaz ve tonajları kullanılması önem verilmesi gerekir.
  • Saksıda çiçeklerle beraber ortamı daha canlı daha yaşanılabilir yalnızlık hissinden kurtarmış olursunuz.
  • Raflarda ki düzel geometrik şekillerde belli bir tasarıma sahip olması gerekir.
  • Böylelikle çekyat tarzı koltuklarla beraber mobilyalarını da yatak odanızda saklayabilir ve diğer odayı farklı bir seçenek olarak kullanabilirsiniz.
  • Bu seçenekler spor odası olabileceği gibi giyim odası yahut müzik odası da olarak dekore edebilirsiniz.
  • Raflı kitaplıklar beyaz tonajlı olduğu müddetçe odayı ortadan ikiye bölme kısmında pervaz olarak kullanılabilir. Hem raf olarak yer oluşturmuş hem de oda ikiye bölerek üçüncü bir odaydı elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Stüdyo 1+0 Dekorasyonu başlıklı makalemizde Stüdyo 1+0 dekor fikirleri, Stüdyo 1+0 dekorasyonu ve stüdyo dekoru hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*