Anasayfa / Bahçe & Balkon / Sarkan Balkon Çiçekleri ile Balkon Dekorasyonu

Sarkan Balkon Çiçekleri ile Balkon Dekorasyonu

Balkonlarda tasarım dediğimiz zaman aklımıza gelenlerin en başında çiçekler yer alır. Çiçekler bulundukları ortamı güzelleştirerek ortama bambaşka bir boyut kazandırır. Evin içerisinde bahçede özellikle de balkon içerisinde yetiştirilen çiçekler hem bulunulan ortamdaki atmosferi değiştirir hem de çok güzel ve farklı görünüm verirler. Özellikle sarkan balkon çiçekleri tasarımları çok güzel görünümler vermektedir. Sarkan balkon çiçeklerinin türlerinden hangisi size uygunsa onu belirleyerek o çiçek hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Aksi takdirde bilmediğiniz zaman çiçek bakımlarını yapamayarak çiçekleri soldurabilirsiniz. Balkonda sarkan çiçekler kullanmak için en çok tercih edilen türler hızlı gelişimiyle petunya çiçekleridir. Doğru çiçekleri seçerek daha iyi bir bakım sağlayabilirsiniz.

 

Balkonlarda Çiçek Dekorasyonu Nasıl Yapılır?


Balkonlarda dekorasyon yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi alandır. Alanın büyüklüğü ve küçüklüğü son derece önemlidir. Alanınız büyük olduğu zaman daraltmadan özgür ruhunuzu yansıtan ürünleri tercih edebilirsiniz. Çiçekler bu tercihler için olağan üstü bir seçim olacaktır. Dekorasyon için balkonlara tavandan asılan sarkıt saksıları tercih edebilirsiniz. Bu yer kaplamayacak ve çok hoş görünümler sağlayacaktır.Sarkan balkon çiçekleri balkon dekorasyonunda son derece farklı renkler katar ve ortamı canlandırır. Sizlerde balkonlarınız için bir dekorasyon düşünüyorsanız çiçekler ile bunu tamamlayabilirsiniz. Eğer kapalı bir balkonunuz varsa bu balkon için LED ile ışıklandırma da yapabilirsiniz.

Fransız Balkonlar İçin Sarkan Çiçek Dekorasyonu


Hepimizin bildiği üzere sarkan çiçekleri ortalama bir alana sahip yerler dekor etmek son derece kolaydır. Fakat iş küçük hatta hiçbir alanı olmayan balkonlara gelecek olursa bu biraz daha zor olabilir.Sarkan balkon çiçekleri dekorasyonunu Fransız balkonunuzun demirlerine tutturulan saksılarda dekor edilebilir. Bu güzellik açısından da son derece güzel duracaktır. Loş ve Fransız balkonların vazgeçilmezi olan çiçekler ‘camgüzeli’ olarak adlandırılır. Bu çiçek küçücük ışıkta bile yetiştirilebilir. Nemli ve işlenmiş gübreli toprağa seven bu çiçek için sadece ikindi güneşini almak yeterli olacaktır. Bir diğer seçenek olan Fransız balonun vazgeçilmez çiçeklerinden kasımpatı olarak bilinir. Sizlerde balkonlarınız için dekorasyonlar yapacaksanız seçeceğiniz çiçeklerinde uygun ortam koşuluna bağlı olduğuna dikkat ederek seçimler yapın.

Bir önceki yazımız olan Farklı Veranda Modelleri başlıklı makalemizde Farklı Veranda Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Cam Balkon Modelleri ve Fiyatları

Cam balkon modelleri ve fiyatları, farklı firmalarda farklı rakamlarlla karşımıza çıkıyor. Ancak ...