Anasayfa / Pencere / Salon İçin Perde Modelleri

Salon İçin Perde Modelleri

Ev dekorasyonu dikkatle yapılması gereken bir işlemdir. İçinde huzur bulacağınız, aileniz ile birlikte mutlu anlar yaşayacağınız evinizin en şık olmasını istediğiniz yeri de elbette salonu olmaktadır. Bu nedenle de salon için perde modelleri çok geniş bir yelpaze de üretilmektedir. Temizliğine önem veren ama perdelerini sık sık yıkamak istemeyen kişiler için kendini temizleyen perdeler de üretilmektedir. Perde seçimi yapılırken dekorasyon için belirlenen tarzı dikkate almak gerekmektedir. Tarzınız spor mobilyalardan yana olduysa elbette gösterişli klasik modeller doğru bir seçim olmayacaktır. Yine aynı şekilde klasik mobilyalar ile dekore edilmiş bir salon için kullanılacak perdeler de klasik olmalıdır.

Bu Yılın Salon İçin Perde Modelleri

Moda her yıl hatta sezon yenilenmekte ve yeni modeller ile seçim şansının artması sağlanmaktadır. Salon için perde modelleri ise şık tüller, kruvaze perdeler, fon perdeler, jaluzi, stor perde, çift katlamalı stor perde gibi çok çeşitli olarak bulunmaktadır. Klasik benim için vaz geçilmez diyenler için güpürlü, dantelli gösterişli tül perdeler salonun şıklığına şıklık katacaktır. Bu gösterişli tüllerin yanında mobilyaların rengine uygun olan fon perdeler ise pencerenin ölçüsüne uygun olarak dikilmiş olmalıdır. Salonun geniş olması renk seçimi konusunda size büyük bir seçenek sunarken biraz küçük olması halinde salonu olduğundan geniş gösterecek gün ışığının içeri bolca girmesini sağlayacak olan açık renk perdeler seçilmelidir.

Yenilikçi Perde Modelleri

Yeni evlenecek kişiler ve kendini genç hisseden kişiler için üretilen salon için perde modelleri arasında en çok tercih edilen ise stor perdelerdir. Yüksek tavanlı salonlarda perdelerin sökülmesi yıkandıktan sonra tekrar takılması büyük sıkıntı oluşturmaktadır. Bu sıkıntının yaşanmaması için de kendi kendini temizleyen perdeler üretilmiştir. Bu şekilde her zaman temiz ve yeni hali ile perdeyi kullanmanız için uygun olacaktır. Yenilikçi bir anlayış ile stor perdeler tül perde eklenerek kullanılmaktadır. Bu şekilde yeni bir tarz oluşturan, kişilerin salonları da şık olması ile dikkatleri çekmektedir. Yoğun güneş alan salonlarda ise güneşlik perde seçimi yapılırken kesinlikler unutulmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Mutfağa Hangi Renk Perde Yakışır? başlıklı makalemizde mutfak perde dekoru, mutfak perde fikirleri ve mutfak perdesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Mutfağa Hangi Renk Perde Yakışır?

Evin en çok kullanılan alanlarından biri olan mutfağa hangi renk perde yakışır ...