Anasayfa / Kendin Yap / Rengarenk Dekoratif Ombre Keçe Kırlent Yapılışı

Rengarenk Dekoratif Ombre Keçe Kırlent Yapılışı

El işi çalışmalarını sevenler için harika bir keçe çalışması seçtik, Rengarenk Dekoratif Ombre Keçe Kırlent Yapılışı nı sizlere en ince detayları ile anlatmaya çalışacağız. Ombre Keçe Kırlent Yapılışı için güzel bir renk ve onun tonlarını seçerek işe başlayalım.

Rengarenk Dekoratif Ombre Keçe Kırlent Yapılışı

İsterseniz ombre görüntüsü için iki veya üç renk tonunu seçebilir, isterseniz de iki sıra olacak şekilde bir aynı rengin bir çok tonunu da seçebilirsiniz. En koyu tondan en açığa kadar inecek şekilde bir rengin tonlarından keçe kumaş almanız gerekiyor. Tabi bir de istediğiniz uygun ölçülerde astar kumaş ve iç dolgu malzemesi elyaf almanız gerekiyor. Eğer elinizde yoksa bir de silikon yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak, gerçi bu tarz çalışmalara ilgi duyuyorsanız mutlaka silikon yapıştırıcınız da vardır. İlk olarak istediğiniz ölçülerde uygun renkli bir kumaştan kırlent dikin. Kırlentin dikim aşamalarını en güzel anlattımız ve inceleyerek ilham alacağınız Bebek Odaları İçin Dekoratif Yıldız Yastık Yapılışı size kırlent dikimi konusun da ilham verecektir. Küçük bir hatırlatma yapalım, ombre kırlent için iki veya üç renk tonu yerine çok daha fazla renk kullanacaksanız eğer yuvarlak pulların ölçüsünü biraz daha küçük tercih edin.

Büyük pullar fazla yer kaplayacağı için seçtiğiniz renkleri istediğiniz gibi kullanamayabilirsiniz. Pul kalıbı için istediğiniz yuvarlak formu verecek bardak altı veya benzeri her hangi bir şeyi kalıp çıkarmak için kullanabilirsiniz. Öncelikle keçe kumaştan yapacağınız kırlent ölçüsüne yetecek sayıda pul kesin. Bunu anlamak için seçtiğiniz kalıbı kırlent kumaşın üzerine yan, yana getirerek kaç adet pula gerek duyduğunuzu görün. Her renkten eşit sayılarda pul kesip ombre keçe kırlent yapılışına başlayabiliriz. Diktiğiniz kırlent kumaşının üst sırasına keçe pulları yan, yana gelecek şekilde yapıştırmaya başlayın. Al sıra daima üst pulların hem arasına gelecek şekilde, hem de uçları üstünü örtecek şekilde yapıştırılmalıdır.

Seçtiğimiz görseller de pulların nasıl yapıştırılacağını göreceksiniz. Kestiğiniz ve renk sıralamasına göre yapıştırdığınız keçe pullar bitin ce ombre keçe kırlent yapılışı da bitti demektir. İnceleyerek farklı çalışmaları da göreceğiniz 2019 Rengarenk Dekoratif Keçe Kırlent Modelleri konumuz da eminiz ilginizi çekecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Cam Kavanozdan Kar Küreleri Ve Yapılışı başlıklı makalemizde cam kavanozdan kar küreleri ve Cam Kavanozdan Kar Küreleri Ve Yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

el yapimi dekoratif kirlent modelleri 2019

Evinizin Havasını Değiştirecek 2019 El İşi Kırlent Modelleri

Koltuklar, sandalyeler ve yataklarınızı süsleyerek Evinizin Havasını Değiştirecek 2019 El İşi Kırlent ...