Anasayfa / Mutfak / Mutfak Yenileme Nasıl Olur ?

Mutfak Yenileme Nasıl Olur ?

Mutfak yenileme özellikle mutfakta vakit geçiren ve keyif alan kişiler için sıkça dile getirilen bir istektir. Bunun nedenle mutfak yenileme nasıl olur sorusu ile yakından ilgilendirmektedir. Mutfak yenileme tadilatı ile beraber ciddi bir bütçe demektir. Bu nedenle her zaman istenilse de her zaman yapılamamaktadır. Ancak mutfak dolaplarını boyayarak birkaç dekoratif eşya ile mutfağınızı istediğiniz yeniliğe kavuşturabilirsiniz. Ustası, tadilatı olmaksızın kolaylıkla boya yapacağınızı selülozik boyalar ile tamamlayabilirsiniz.

Son dönemlerde mutfak dolaplarında beyaz yahut gri rengi çok görürü olduk. Nasıl olur, sonuçta mutfak sürekli yağın yemeğin olduğu yer demeyin kesinlikle deneyin. Ne kadar ferah bir görüntüye kavuştuğunu göreceksiniz. Mutfak yenileme nasıl olur sorusunun bir cevabı da dekorasyondur. Oda da hiçbir şeyi değiştirmeyip dekorasyonu değiştirdiğinizde de yeni bir görüntüye kavuşursunuz. Doğru eşya doğru yeri bulunca gözünde içinizde bunu onaylar. Bunun için mutfak dekorasyon önerilerine de kesinlikle göz atılmalı.

Mutfak Yenileme İçin Dekorasyonu Önerileri

  • Küçük mutfakların daha geniş ve ferah göstermek gerekir bunun için de pastel renkler kullanıla bileceği gibi son dönemlerin tred rengi olan beyaz renk kullanımı da tercih edebilirsiniz. Mutfak dolapları için beyaz renk modası asla geçmeyen, adeta zamansız olan ünitelerdir. Her dönem de popülerliklerini korumaya devam ederler.
  • Fırını lavabonun olduğu tezgâhın altına yerleştirmek de bir seçenektir. Bu sayede hepsi bir arada toplanabilir.
  • Sade görünümleri tercih edenler için, kulpsuz dolaplar düz yüzeyleriyle daha uygun bir dekor tercihi olacaktır.
  • Rafları ve de çekmeceleri dolap kapaklarının hemen ardında saklamak, kesintisiz yüzey görünümünü elde eder.
  • Daha cesur tasarımlardan hoşlananlar için, göz alıcı renklerle ile de kontrastlar oluşturmak daha dikkat çekici bir mutfak yenileme nasıl olur sorusuna marjinal bir cevap olur.
  • Paslanmaz çelikten yapılmış tezgâhlar endüstriyel mutfağa bir hava katmak için ideal bir dekor seçeneğidir. Ahşap yüzeylerle de güzel bir kontrast oluştura bilir.
  • Çok küçük bir mutfağa alanına sahip olanlar için tüm yüzeylerin tek tip olması ise dekor için doğru bir seçim olacaktır.
  • Mutfağın her zaman düzenli ve toplu görünmesini ve kullanım kolaylığını sağlayan ergonomik detaylara dikkat edilmesi lazımdır. Tasarımcılar mutfak dekorasyonları için el atıp oldukça çok seçenek sunmuşlardır.

Bir önceki yazımız olan Minimalist Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde minimal mutfak, minimal mutfak fikirleri ve mnimal mutfak dekorları hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İki Renkli Mutfak Dolabı Modelleri

İki Renkli Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak dolaplarının rengi mutfağa girildiğinde ilk dikkat çeken şeydir. Mutfağın kalanıyla olan ...