Anasayfa / Duvar Kağıtları / Mutfak için Duvar Kağıdı Modelleri

Mutfak için Duvar Kağıdı Modelleri

Ev içinde en çok zaman geçirdiğimiz yerlerden olan mutfağın dekorasyonu da önemli oluyor haliyle. Dolaplar, fırın buzdolabi derken duvar kağıdı seçimi de işin içine giriyor. Bu seçim mutfak için yapıldığından daha çok dikkatli olmamız gerekiyor. Mutfak evin diğer yerlerine göre daha sıcak daha nemli bir yer. Ne kadar havalandırırsanız havalandırın yine de sıcaklık ve nem diğer yerlere göre yüksek oluyor. Bunları göz önüne alarak seçilecek bir kağıt sizleri uzun vadede mutlu edecektir. Bir diğer husus ise renk, desen seçimidir. İşin en zevkli kısmı olan renk, desen seçimi aynı zamanda zor bir kısımdır. Çünkü seçeceğiniz duvar kağıdı mutfağı boğmamalı ve karanlık göstermemelidir.

Düz Duvar Kağıdı Renkleri Her Zaman Risksizdir

Desenli duvar kağıdı sade mutfak dolaplı mutfaklar için idealdir. Ancak dolaplar sade değilse veya sık sık değişime uğruyorsa düz renk duvar kağıdı çok idealdir. Özellikle pudra, krem gibi renkler mutfağı çok ferah gösterecekti. Düz beyaz veya siyah gibi keskin renkler kullanılmamalıdır. Beyaz her ne kadar ferah bir renkmiş gibi dursa da çiğ bir renktir. Ve mutfağı bu renkle dekore etmek zor olacaktır. Yanar döner dediğimiz renk yanılsamalı duvar kağıtları da kullanılabilir. Günışığının yeri ya da baktığınız yere göre değişen bu kağıtlar oldukça estetik olacaktır.  Elbette bu seçimlerde dolaplarınızın modelini dikkate almalıyız.

Mutfağınız Desenlerle Hareketlensin

Zevkinize güveniyorsanız ve mutfağınız da uygunsa desenli duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Özellikle çiçekli modeller zamansız modellerdendir. Her dönem kullanabileceğiniz çiçek desenleri duvar kağıdı seçiminizde belirleyici olabilir. Çiçek deseni gibi romantik desenlerden hoşlanmıyorsanız çizgili modelleri de tercih edebilirsiniz. Dikey ya da yatay fark etmez kullanacağınız çizgili bir model mutfağı düzenli gösterecektir. Çiçek desenleri çizgili desene göre biraz daha dağınıktır. Bunların dışında sıra dışı modeller de mevcut. Örneğin, üç boyutlu duvar kağıtları şu sıralar çok tercih ediliyor. Deniz veya orman manzarası seçerek mutfağınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Veya fayans görünümlü bir model seçerek klasik tarza yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çakıl Taşı Duvar Kağıdı Modelleri başlıklı makalemizde çakıl taşı duvar kağıdı modelleri, çakıl taşı modelleri ve duvar kağıdı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Dekoratif Duvar Süsleri ve Yapımı

Duvarlarda sadece çerçeve tabloların asıldığı günler artık geride kaldı her gittiğiniz yerde ...