Anasayfa / Aksesuar / Modern ve Kullanışlı Sehpa Modelleri

Modern ve Kullanışlı Sehpa Modelleri

Hem dekoratif amaçlı kullanılan hem de fonksiyonel bir yönü olan sehpalar mobilyaların en sadık ve kusursuz tamamlayıcıları olarak bilinmektedir. Mobilyalarda olduğu gibi sehpalarda da tarz ve mekân uyumu oldukça önemlidir. Sehpaların üzerine biblolarınızı, şamdanlarınızı, süs objelerinizi, kitaplarınızı ve sizin için özel olan eşyalarınızı koyarak oturma odanıza farklı bir şıklık katmanız söz konusu olacaktır. Malzemesi ne olursa olsun, kreatif gücün baş döndüren etkisi ile vücut bulan bu dekorasyon öğeleri sizin tarzınızı ortaya çıkartan önemli figürler…

Modern ve Kullanışlı Sehpa odadaki tüm eşyalar içinde şıklığıyla tüm dikkati üzerinde toplar, ortamdaki şıklığı göz önüne serebilir. Gösterişli bir orta sehpa ile salonunuz şıklık yarışında açık ara öne çekebilirsiniz. Tercihiniz sıra dışı ve çağdaş bir stil ise odanızda kullanacağınız orta sehpa odanızı çok hoş gösterecektir. Seçkin bir zevkin ürünü olan sehpa çeşitleri ile odanın havası genel olarak değişmektedir.

Modern ve Kullanışlı Sehpa Çeşitleri

Birçok sehpa çeşidi bulunmaktadır. Fakat Kullanışlı Sehpa Çeşitleri oldukça fazladır. Kullanışlı sehpalar arasında en çok sevilen fiskos sehpalar olarak bilinir. Çoğunlukla yuvarlak formda olan ve birbirine bakan iki berjer arasında pencere kenarında konumlanan bu zarif sehpa çeşidi, keyifli kahve sohbetlerinin en yakın tanığı olur. Fiskos sehpa bir mekâna sıcaklık kazandıran ince ayrıntılardan birisidir. Aynı zaman da kullanışlı sehpalar arasında orta sehpa, yan sehpa, noble kare sehpa, zigon sehpa gibi çeşitler de bulunmaktadır.

Noble Sehpa Kullanımı

Modern ve kullanışlı sehpa içinde yer alan noble kare sehpa da orta sehpa kategorisinde alkışı hak eden bir eşyadır. Tarzı klasik, tavrı doğal ama vizyonu yeniliğe açıktır. Cevizin yatay ve dikey kompozisyonu nitelikli ve özgün bir perspektif oluşturmaktadır.  Her mobilyanın kendini ifade ediş tarzı farklıdır. Bu sehpanın sıra dışı duruşu ve ışıltısıyla sadelikle şıklığı ustaca bileştiriyor. Yuvarlak formlu ve yüksek ayaklı bir orta sehpa tercih edenler için mükemmel bir seçenek olabilir. Yan sehpa seçeneği de özellikle berjer yanına çok yakışıyor. Klasik konsepti yok edip daha hoş bir şekilde geri dönen bir tarz olabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Şamdan Kullanımı başlıklı makalemizde dekoratif şamdan fikirleri, dekoratif şamdanlık ve şamdan kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Renkli saksı modelleri

Renkli Saksı Modelleri

Günümüzde insanlar evlerinde çiçek ve farklı bitki yetiştirme konusunda oldukça dikkatlidir. Aynı ...