Anasayfa / Aksesuar / Makrome Perde Modelleri Nelerdir?

Makrome Perde Modelleri Nelerdir?

Makrome perde modelleri yepyeni tasarım ve modellerle bizi sürekli şaşırtmaya devam etmektedir. Makrome perde modellerine bakarken oldukça farklı tasarımları ve kullanım şekillerini görmekteyiz. Tabii ki perde olduğu için camlarda kullanıldığı gibi harika birer duvar süsü olarak da kullanılabilirler. Makrome ipi ile yapılan bu tür duvar süslerini nasıl yapacağınızı anlatmıştık. Perde yerine o kaynaklara da bakabilirsiniz. Makrome ipi ile perdeyi tabii ki kapı olarak da koyabilirsiniz. Özellikle 2000’li yıllarda popüler olarak kullanılan bu süsleri makrome ipinden yapabilir ve evinize oldukça farklı bir hava katabilirsiniz. Makrome ipinden perde modellerini ister kendi evinizde isterseniz de satın alarak yapabilirsiniz. Her iki şekilde de oldukça hoş bir görüntü elde edeceksiniz. Eğer hazırsanız modelleri anlatmaya başlayalım.

Makrome Perde Modelleri

Makrome Perde Modelleri

Makrome perde modelleri oldukça farklı tasarımlarda ve renklerde kullanılmaktadır. Makrome perdeler aslında güneşi tamamen kapatmak yerine daha çok süslü bir şekilde görünmesi için kullanılmaktadırlar. Bu şekilde ilk söylendiğinde gereksizmiş gibi görünse de aslında öyle değildir. Örneğin beyaz mutfak dolaplı ve fayanslı vintage görünümde olan mutfak modeline bir bakın. Gördüğünüz gibi orada mutfak camının önüne konulmuş çok hoş makrome perde bulunmaktadır. İçeriyi tamamen göstermeyi engellemese de oldukça şık bir şekilde durmaktadır. Ortada büyük yanlarındaysa daha küçük aynı modelden iki tane vardır. Bu şekilde oldukça simetrik ve uyumlu görünmektedir.

Az önceki gibi mutfaklarda kesinlikle bu tarz makrome perde modellerini tavsiye ederiz. Bunun nedeni eve hem dışarıdan hem de içeriden oldukça hoş bir hava veriyor olmasıdır. Ayrıca vintage ve beyaz renkli tasarımlarla da makrome ipi oldukça modern bir şıklık getirmektedir. Mutfaklarda kullanılacak olan makrome perde modellerinde en önemli olan şey perdenin uzunluğudur. Küçük mutfak pencerelerinin olduğu mutfaklarda sizlere bir karış yukarıya kadar uzanan olan modelleri tavsiye ederiz. Yani perdeler pencerenin sonuna kadar uzanmaması çok daha iyi olacaktır. Bu sayede oldukça hoş ve kullanışlı tasarımlar elde edeceksiniz. Ayrıca mutfaklarda beyaz renkli perdeler kullanmak oldukça önemlidir. Bu sayede mutfak renk ve tasarımınız ne kadar değişirse değişsin sürekli perde değiştirmek zorunda kalmayacaksınız.

Makrome Perde Modelleri

Farklı Odalar için Makrome Perdeler

Farklı odalar için elbette farklı makrome perde modellerini kullanmanız gereklidir. Örneğin salon için çok daha uzun ve göz alıcı makrome perdeler kullanmalısınız. Salon ve oturma odalarında kullanacağınız makrome perdelerin uzunluğunun pencerenin yarısından biraz daha kısa olmasını tavsiye ederiz. Bu sayede çok daha hoş bir görüntü elde edeceksiniz. Ayrıca eğer iki tane makrome perde kullanacaksanız o zaman ikisinin de genişliğinin aynı olması oldukça önemlidir. Salon ve oturma odalarında genişlikleri değişen modeller yerine aynı olan modelleri daha çok tavsiye ediyoruz. Bu sayede çok daha simetrik bir görüntü elde edeceksiniz.

Ayrıca makrome perde modellerini yalnızca mutfak, salon ve oturma odasında kullanmazsınız. Örneğin okuma köşenizde ya da okuma odanızda da pencere varsa oraya da oldukça yakışacaktır. Makrome iplerini beyaz, kırık beyaz ya da krem renklerinden seçmenizi tavsiye ederiz. Elbette rengarenk makrome ipleri bulabilir ya da kendiniz biraz boyayla bunları farklı renklerde kullanabilirsiniz. Buna rağmen en çok az önce saydığımız renkler gibi sade renklerde ve tonlarda olması makrome ipini daha şık ve zarif bir tercih olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Farklı bağlanmış, tasarlanmış ve modellenmiş perdeleri hemen her odanızda kullanmanızı tavsiye ederiz. Bohem tasarımı seviyorsanız o zaman evinizi dekore ederken kesinlikle kullanmanız gereken perde modellerindendir.

Makrome Perde Modelleri Makrome Perde Modelleri Makrome Perde Modelleri Makrome Perde Modelleri Makrome Perde Modelleri Makrome Perde Modelleri Makrome Perde Modelleri Makrome Perde Modelleri Makrome Perde Modelleri Makrome Perde Modelleri

Bir önceki yazımız olan Lüks Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Lüks Oturma Odası Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Farklı Orta Sehpa Modelleri ve Fiyatları

Evimizde her zaman hem kendi tarzımızı yansıtan, hem kalabalık görüntüden ziyade içimizi ...