Anasayfa / Dekorasyon / Lüks Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Lüks Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Lüks oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır merak ediyorsanız hemen sizlere bunu anlatalım. Lüks bir şekilde odayı dekore etmenin en popüler iki şekli vardır. Birincisi tabii ki odayı dekore ederken avangart olan eşyaları kullanmak ikincisi ise minimal tasarlamaktır. Biz sizlere bugün avangart tasarımla nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Minimal tasarımlarla bu nasıl mümkün olur derseniz aslında bu sorunun cevabı oldukça kolay. Minimal tasarımlı bir oturma odası kuracaksanız o zaman eşyalarınızın pahalılığı kendiliğinden belli olacaktır. Bu özellikle fazla eşya bulundurmayı sevmeyenler için oldukça kullanışlı bir lüks dekorasyondur. Diğer lüks oturma odası dekorasyon önerisi tabii ki lükslüğü daha da ortaya koyan avangart dekorasyondur. Gelin şimdi bunları anlatmaya başlayalım.

Lüks Oturma Odası Dekorasyonu

Lüks Oturma Odası Dekorasyonu

Lüks oturma odası dekorasyonu yaparken özellikle altın sarısı ve beyaz renklerini kullanabilirsiniz. Bu renkler odanızı hem daha açık ve ferah renklerde yapacak hem de oldukça büyük göstereceklerdir. Özellikle küçük bir oturma odanız varsa bu tarz renklere yönelebilirsiniz. Son dönemde altın rengine ve aksesuarlarına oldukça fazla bir talep olmuştur. Bu yüzden eğer sizler de lüks bir tasarım yapacaksanız altın rengini kolaylıkla seçebilirsiniz. Bu tarz koltuk takımlarını aynı şekilde parlak olan halılarla destekleyebilirsiniz. Oldukça şık bir görüntü elde edeceksiniz. Ayrıca bazı koltuk takımlarının çiçek gibi farklı desenleri de bulunmaktadır. Bu desenlere uygun görselimizde gördüğünüz gibi vazoları kullanabilirsiniz.

Avangart bir lüks oturma odası tasarımı istiyorsanız kesinlikle açık renklerde kullanmanızı ve koltuk takımının kumaşının rengine dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Avangart koltuk takımlarına özellikle kadife gibi kumaşlar oldukça yakışmaktadır. Bu kumaşlar oldukça yumuşak bir hava verecek ve odanıza oldukça yakışacaktır. Farklı renklerde koltuklar da kullanabilirsiniz. Eğer açık renkli bir dekorasyon yapmak konusunda kararlıysanız o zaman mavi deniz kabuğu şekilli berjerin olduğu gibi bir dekorasyon yapabilirsiniz. Hem zemin hem de duvarlar açık renklerde olduğu için pembemsi koltuk oldukça hoş bir görünüş katmıştır. Ayrıca üçlü koltuğun maviliği de odaya bir canlılık getirmiştir. Burada fark edeceğiniz gibi altın renkli aksesuarlar da kullanılmıştır. Bu aksesuarları hem kahve sehpasında hem de arka planda oldukça görmekteyiz.

Lüks Oturma Odası Dekorasyonu

Koyu Renkli Lüks Oturma Odaları

Tabii ki koyu renkli lüks oturma odaları da yapabilirsiniz. Bunların başında elbette siyah ve gri koltuklu olan oturma odası dekorasyonu gelmektedir. Burada önemli olan detay ise bu kadar lüks görünmesinin nedeninin duvar ve zeminden kaynaklanmasıdır. Yer açık mat gri fayans gibi bir zeminle kaplıyken duvarlar ise grimsi bir renkle boyanmıştır. Eğer gri yerine beyaz kullanılsaydı istenilen etkiyi vermeyeceği ise oldukça kesindir. Ayrıca mat siyah TV ünitesi gibi kalan dekorasyon ise oldukça şık bir kullanım içindedir. Burada önemli olan bir başka detay ise koltukların yastıklarıdır. Siyah yastıklar gri koltuğa, gri koltuklar ise siyah yastıkta bulunmaktadır.

Lüks Oturma odası tasarımlarında koyu renkler arasında da sık sık mavi rengi görmekteyiz. Koyu kadife mavi renk özellikle bu tarz koltuklarda oldukça tercih edilmektedir. Bu oturma odasını görsellerde de gördüğünüz gibi gümüş rengi ile dekore etmenizi tavsiye ederiz. Tabii ki altın sarısı da kullanabilirsiniz ancak koyu mavi rengi özellikle gümüş rengi ile gitmektedir. Koltuklarınız koyu olacağı için orta sehpa, halı ve TV ünitesi gibi yerleri gümüş rengi ile kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede daha açık renkli ve insanların gözlerini yormayan bir oda tasarımı elde edeceksiniz. Ayrıca koltuklar koyu renkli olduğu için beyaz  yastıkları da kullanmanızı tavsiye ederiz.

Lüks Oturma Odası Dekorasyonu Lüks Oturma Odası Dekorasyonu Lüks Oturma Odası Dekorasyonu Lüks Oturma Odası Dekorasyonu Lüks Oturma Odası Dekorasyonu Lüks Oturma Odası Dekorasyonu Lüks Oturma Odası Dekorasyonu Lüks Oturma Odası Dekorasyonu Lüks Oturma Odası Dekorasyonu Lüks Oturma Odası Dekorasyonu

Bir önceki yazımız olan Kitap Okuma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde Kitap Okuma Odası Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Farklı Orta Sehpa Modelleri ve Fiyatları

Evimizde her zaman hem kendi tarzımızı yansıtan, hem kalabalık görüntüden ziyade içimizi ...