Anasayfa / Dekorasyon / Lüks Mutfak Fayans Modelleri Nedir?

Lüks Mutfak Fayans Modelleri Nedir?

Lüks mutfak fayans modelleri tabii ki her evde bulunması gereken modellerdir. Herkesten daha farklı ve değişik modeller arıyorsanız da kesinlikle lüks mutfak fayanslarını tercih etmelisiniz. Mutfaklarda bazen zeminlerde bazen duvarlarda kullanılsa da bazen de her iki tarafta da fayans kullanıldığını görmekteyiz. Özellikle zemin olarak fayans oldukça sık tercih edilmektedir. Bunun nedeni elbette sıklıkla suyun akmasıdır. Eğer parke mutfak zeminine sahip olursanız elbette yine şık görünecektir ancak mutfak hareketli bir yer bu yüzden su dökülmesi gibi ihtimaller için fayans daha iyi olacaktır. Lüks fayans modelleri ile de mutfaklarınız daha şık ve daha güzel görünecektir. Hazırsanız modelleri göstermeye başlayalım.

Lüks Mutfak Fayans Modelleri

Lüks Mutfak Fayans Modelleri

Lüks mutfak fayans modelleri baktığımızda hemen karşımıza çıkan şeyler oldukça değişmektedir. Örneğin görsellerimizde de gördüğünüz gibi üç boyutlu olan duvar fayansı oldukça popülerdir. Üç boyutlu mutfak fayansları bazen deniz hayvanları bazen ise başka manzaraların fayansa işlenmesiyle oluşmaktadır. Oldukça gerçekçi durduğu için de üç boyutlu olan bu mutfak fayansları mutfağınıza giren kişinin oldukça dikkatini çekecektir. Görselimizde yunuslu olan mutfak fayansı modelini görmektesiniz. Bu model denizin altında olduğu için oldukça koyu renklidir. Bu yüzden mutfak dolaplarının altındaki ışık oldukça önemlidir. Bu sayede daha parlak ve daha ferah bir mutfağınız olacaktır. Bu duvar fayansları ile mutfak dolaplarının rengini ise uyumlu seçmeniz de oldukça önemlidir.

Bu kadar renkli modeller yerine daha sade olan mutfak fayans modelleri de elbette bulunmaktadır. Örneğin siyah mutfak duvar fayans modelleri oldukça tercih edilen lüks fayanslardır. Bunun nedeni elbette ki oldukça şık ve modern görünmesindendir. Özellikle büyük ya da Amerikan mutfağınız varsa bu tarz bir mutfak kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede hem mutfağınız küçük görünmeyecek hem de modern duracaktır. İsterseniz duvar fayanslarını görselimizdeki gibi şekilli olan modellerden seçebilirsiniz. Eğer parlak fayanslar yerine daha mat fayanslar seçerseniz oldukça hoş görseller elde edeceksiniz. Ayrıca gri ya da beyaz da modern ve lüks mutfak tasarımlarında kullanılan renklerdir. Bu duvar fayansı renklerini de tercih edebilir ve oldukça şık bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Lüks Mutfak Fayans Modelleri

Lüks Fayansların Farklı Model Örnekleri

Lüks bir görünüm için duvar fayansı aşırı gerekli olmasa da zemin için oldukça gereklidir. Ayrıca mutfakta olduğunuz için arada sırada yere su ya da süt gibi içecekler döküleceği için fayans döşenmişse üzerini silmeniz yeterli olacaktır. Temizliği kolay olduğu için mutfak zeminlerinde fayans modelleri oldukça tercih edilmektedir. Peki hangi renk ve modeller popüler diyorsanız o zaman hemen başlayalım. Lüks mutfak fayanslarında en popüler tercihler tabii ki açık renkler. Açık renkler zemini daha geniş gösterir ve üzerinde teke kalsa bile hemen daha az belli eder. Hem kolay temizliği hem de görünüşü onu en çok tercih edilen fayans modelleri yapmaktadır.

Açık renklerin olduğunu demişken bu konuyu daha da açalım. Genellikle bej, beyaz, grinin açık tonları ve krem renkleri tercih edilmektedir. Bu renkler mutfağınızı daha açık renklerde gösterir ve çok daha hoş olmasını sağlar. Ayrıca beyaz mermer görünümlü olan fayans modelleri aynı zamanda daha da derinlik kattığı için tercih edilmektedir. Sadece beyaz olan fayans modelleri yerine arasında böyle damarlanmış mermer görünümleri çok daha güzel olacaktır. Ayrıca bu damarların renkleri de oldukça değişmektedir. Daha lüks görünümlü mutfak istiyorsanız o zaman altın damarları olan beyaz mermer görünümlü fayansları kullanmanızı oldukça tavsiye ederiz.

Lüks Mutfak Fayans Modelleri Lüks Mutfak Fayans Modelleri Lüks Mutfak Fayans Modelleri Lüks Mutfak Fayans Modelleri Lüks Mutfak Fayans Modelleri Lüks Mutfak Fayans Modelleri Lüks Mutfak Fayans Modelleri Lüks Mutfak Fayans Modelleri Lüks Mutfak Fayans Modelleri Lüks Mutfak Fayans Modelleri

Bir önceki yazımız olan Banyo Fayans Modelleri Nedir? başlıklı makalemizde Banyo fayans modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Farklı Orta Sehpa Modelleri ve Fiyatları

Evimizde her zaman hem kendi tarzımızı yansıtan, hem kalabalık görüntüden ziyade içimizi ...