Anasayfa / Dekorasyon / Küçük Ev Dekorasyonu Fikirleri

Küçük Ev Dekorasyonu Fikirleri

Herke evini en güzel şekilde dekore edip ferah ve rahat bir ortama sahip olmak istemektedir. Fakat her evin ölçüleri yani metrekaresi aynı olmadığından ev dekore edilirken çok fazla zorlanılmaktadır. Özellikle küçükler evler için dekorasyon yapmak oldukça zor hale gelebilir. Küçük ev dekorasyonu yapmak için sadece bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar dikkate alarak dekore ederseniz küçük olan evinizi ferah ve geniş gösterebilirsiniz. Peki, küçük ev dekorasyonu hakkına daha çok bilgiye sahip olmak isterseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Küçük Evler İçin Bazı Dekorasyon Fikirleri

Küçük ev dekorasyonu yaparken herkesin ilk dilediği şey evin olduğundan büyük ve geniş gözükmesidir. Bu nu yapmak ise ne kadar zor görünse de oldukça kolaydır. Bunun ilk olarak aşağıda belirttiğimiz yazıyı okumanız gerekmektedir.

  • Eğer eviniz oldukça küçükse koyu renklerden uzak durmanız gerekir ve evinizde pastel tonlarda olan açık renk tonlarını kullanmanız gerekir. Yani evinizde Beyaz, açık gri, ekru, bej, yumurta kabuğu gibi açık tonlarını kullanarak farklı detaylar oluşturabilirsiniz.
  • Evinizde gün ışığının olması evi geniş ve ferah gösterecektir bu nedenle ince tül perdeler kullanabilirsiniz.
  • Eğer maddi konudan imkânlarınız varsa ve evinizde balkon varsa ufak bir tadilat ile balkonu odanıza katarak evinizi geniş hale getireniz mümkündür.
  • Evin içi oldukça sade ve şık bir şekilde dekore edilmelidir. Yani gereksiz eşya ve aksesuarlardan uzak durulmalıdır.

Küçük Ev Dekorasyonu İçinde Bulunan Salon Nasıl Dekore Edilir?

Küçük ev dekorasyonu yaparken en fazla ve detaylı  salon ile ilgilenilmektedir. Bunun nedeni ise günümüzün çoğunu salonda TV izleyerek  ve oturarak geçirmekteyiz bu nedenle bu odaların oldukça şık olması gerekir. Fakat eviniz küçük olduğundan salonda oldukça açık tonların kullanılması gerekir. Aynı zamanda odanızda gereksiz yere fazla aksesuar kullanmaya gerek yoktur fazla aksesuar evi kalabalık ve dar gösterecektir. Mobilya seçimi yapılırken açık tonlar kullanılan minimal olan mobilyalar seçilmelidir. Kullanacağınız koltukları duvara tamamen yaslamanız gerekmektedir. Bu sayede ortada kalan kullanım alanı daha fazla olacak ve oda daha geniş gözükecektir.

Bir önceki yazımız olan Cam Balkon Dekorasyonu başlıklı makalemizde 2020 cam balkon dekoru, cam balkon ve cam balkon dekoru hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır?

Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır?

Mutfak dolabı nasıl boyanır merak ediyorsanız o zaman hoş geldiniz. Sizlere adım ...