Anasayfa / Dekorasyon / Konsol Boyama Nasıl Yapılır?

Konsol Boyama Nasıl Yapılır?

Mobilyalarınızı severek alıyor ama belli bir süre kullandıktan sonra ise sıkılıyorsunuz. Bu durumda onu değiştirmenize gerek yok evde kendiniz boyayarak yepyeni bir mobilyaya sahip olabilirsiniz. Özellikle çok kullanılan konsollar zamanla çizilmekte, üzerinde lekeler olabilmektedir. Bu durumda ise size konsol boyama nasıl yapılır sorusunun cevabını vermek gerekiyor. Bunun için öncelikle hangi renge boyayacağınıza karar vermelisiniz. Eğer aynı renkte kullanmaya devam etmek istiyorsanız işiniz çok daha kolay satılan sprey boyalardan alabilirsiniz. Bunun için önce konsolun yüzeyini tozdan ve lekelerden arındırmak için deterjan ile temizlemelisiniz. Temizledikten sonra ise boyama işlemine geçebilirsiniz.

Konsol Boyama Nasıl Yapılır ?

Konsolunuzu boyarken boyanın kokusundan rahatsız olmamak için mutlaka bol hava alan hatta mümkünse de açık bir alan kullanmalısınız. Konsol boyama nasıl yapılır sorusuna verilen cevapta ilk işlem üzerindeki boyadan arınmasını sağlamalı bunun için zımpara yapmalısınız. Zımpara ile konsolun yüzeyini zımparalamanız ile yüzeyin pürüzsüz olmasını sağlayacaksınız. Ardından maske takmalısınız bu şekilde boyama sırasında çıkan havayı solumak zorunda kalmayacaksınız. Eğer çekmeceleri varsa bunları da çıkartmalı ve ayrıca boyamalısınız. Boyanın renginden emin olmak için önce görünmeyen bir yerinde küçük bir bölümü boyamalısınız. Bu boyanın renginden memnun olduğunuz takdirde de önce konsolu ters olarak yere koymalı ayaklarını ve yan cephelerini boyamalısınız. Bu boyadığınız yüzeylerin kurumasının ardından ise masayı ayaklarının üzerine koymalı ve üst kısmını boyamalısınız.

Konsolu İki Kat Boyamayı İhmal Etmeyin

Tek bir kat boyama sonucunda istediğiniz netliği elde etmeniz mümkün olmayacaktır. Bu nedenle mutlaka ikinci kat boyayı da yapmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise ilk kat boyanın kurumasının mutlaka beklenmesi gerektiğidir. Konsol boyama nasıl yapılır bu şekilde anlattığımız yazımızda verdiğimiz ipuçları ile konsolunuzu yepyeni bir hale getirebilirsiniz. Bu denemenin ardından da artık daha profesyonel olacak ve evinizde rengini değiştirmek istediğiniz mobilyalarınız olduğunda bunları da boyayacak ve yeni mobilya almak için bütçe ayırmayacaksınız. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta boyanın kuruması için belirtilen süre boyunca beklemenizdir aksi takdirde boyalı yüzeye dokunduğunuzda elinizin izi çıkacaktır.

Bir önceki yazımız olan 3D Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri Nedir? başlıklı makalemizde 3D Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Farklı Orta Sehpa Modelleri ve Fiyatları

Evimizde her zaman hem kendi tarzımızı yansıtan, hem kalabalık görüntüden ziyade içimizi ...