Anasayfa / Bahçe & Balkon / Kış Bahçesi Dekorasyonu İçin İlham Verici Tasarımlar

Kış Bahçesi Dekorasyonu İçin İlham Verici Tasarımlar

Kendinize ait , bahçesi olan tek katlı ya da dubleks bir eviniz varsa eğer yeni baştan güzel bir oda yaratabilirsiniz. ”Nasıl?” diye soracak olursanız , hemen anlatalım. Yazın severek kullandığınız bahçe , balkon , teras ya da verandanızı kış aylarında da kullanabilmeniz için çatı ve pencere sistemleriyle kapatarak oturmaktan çok keyif alacağınız bir kış bahçesine dönüştürebilirsiniz. Ancak kış bahçesi dekorasyonu konusunda dikkat etmeniz gereken bir durum var. Yaz aylarında rahatlıkla kullanabilmeniz açısından sistemin açılır kapanır olması önemli.

Kışın çok soğuk oluyor nasıl muhafaza edebiliriz diye düşünüyorsanız da yeni çıkan ısı yalıtımlı kaplamalar size çok yardımcı olacaktır. Aynı zamanda hem görüntü açısında hem de ısınmak için şömine ya da kuzine tercih edebilirsiniz. Bu sayede kış bahçenizi isterseniz yatak odası , oturma odası , arkadaşlarınız geldiğinde çay kahve içebileceğiniz bir alan ya da hobi odası olarak tasarlayabilirsiniz.

Kış bahçesi yapmak için büyük bir balkonunuz ya da bahçeniz varsa , salonunuza ek bir oda haline getirebilirsiniz. İki kişilik koltuk yanına tekli berjerler ve ortaya küçük bir sehpa ile yeni bir oda sahibi oldunuz bile. Ya da salonunuzda yemek masanızı koyacak yer bulamıyorsanız burası tam istediğiniz bir alan olabilir. Masa ve sandalyelerin katlanabilir olmasına da dikkat ederseniz kullanımı daha kolay bir ortam yaratmış olursunuz.

Kış Bahçesi Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bunların yanı sıra kış bahçesi dekorasyonunda ortamın ferah olmasını istiyorsanız canlı renkler ve bitkiler tercih etmenizde fayda var. Gün ışığını hangi açıdan aldığına da dikkat etmek gerekiyor ki ona göre dekorasyonunu daha güzel bir şekilde yapabilin. Atmosfer olarak daha sıcak ve samimi bir ortam istiyorsanız ahşap ve doğal taş kullanabilirsiniz. Modern bir görünüm için de metal ve cam uyumunu severek kullanabilirsiniz. Aydınlatma için de duvarınız da kullanacağınız aplikler , lambaderler ortama müthiş bir hava katacaktır.

Kış bahçesi için küçük bir balkonunuz varsa eğer , duvarlarda kullanacağınız renkler ya da tercih edeceğiniz mobilyalar çok önemli. Ortamı olduğundan büyük göstermeye çalışmak için her zaman açık renkler tercihiniz olmalı. Cam ve metal strüktür düşünüyorsanız eğer kış bahçenizi dikdörtgen modelinde yapmanız size büyüklük açısından daha kolay kullanım sağlayacaktır. Aynı zamanda daha işlevsel bir alan için pergola sistemi de küçük kış bahçeleri için alternatif bir seçim. Kış bahçesi dekorasyonu konusunda doğru aksesuarlarla istediğiniz boyutu da kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

Kış bahçesi dekorasyonu için kontrast çok kullanılan bir renk uyumu haline geldi. Örneğin beyaz duvarlar , kahverengi ve tonları kirişler ile birleştiğinde bahçenize rustik tarzda bir hava katmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda kontrast renkler seveceğiniz , dinamik ve çarpıcı bir görüntü ortaya çıkarır. Kış bahçesi dekorasyonu konusunda çatıya gelecek olursak eğer bahçeniz ya da balkonunuz küçükçe eğilim olan çatı modellerinden uzak durun diyebiliriz. Ancak büyük bir bahçe ya da balkona sahipseniz eğimli çatı da tercihiniz olabilir. Çok şık ve olduğundan farklı bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Bu fikirlerin sayesinde en doğru tasarımı , dekorasyonu rahatlıkla yapacaksınız.

Kış Bahçesi İle İlgili Dekorasyonlar ;

Bir önceki yazımız olan 2020 Dış Mekan Dekoratif Solar Aydınlatma Modelleri başlıklı makalemizde 2019 Dış Mekan Dekoratif Solar Aydınlatma Modelleri ve solar aydınlatma modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

En güzel balkon dekorasyonları

2020 En Güzel Balkon Dekorasyonları

Sıcak, ılık ya da tropikal iklime sahip bütün ülkeler için balkonun yeri ...