Anasayfa / Aksesuar / 10 Farklı Kavanoz Süsleme Çalışmaları

10 Farklı Kavanoz Süsleme Çalışmaları


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/dekorstilleri.com/html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Geri dönüşüm projelerini seviyorsanız sizlere çok beğeneceğiniz 10 Farklı Kavanoz Süsleme Çalışmaları nı seçerek bir araya getirdik. Kavanoz Süsleme Çalışmaları cam boyama, dekupaj, renkli ipler, boncuklar, tül veya dantellerin kullanıldığı kolaylıkla yapabileceğiniz ürünlerdir.

10 Farklı Kavanoz Süsleme Çalışmaları

Mutfaklarda hemen her gün çöp olarak attığımız, cam şişeler, teneke kutular ve kavanozlar dikkat çekiyor. Bir çok yiyecek ve içecek çok daha sağlıklı olduğu için cam kavanozlar için de satılıyor. Bazen o kadar güzel cam kavanozlar oluyor ki atmaya kıyamıyoruz. Hemen her evin mutfağında içine farklı gıdaların konduğu cam kavanozlar vardır. İşte bu cam kavanozları çok daha dekoratif objelere döndürerek dekorasyona eklemek mümkün. En eğlenceli çalışmalardan biri olan cam boyama ve peçete dekupaj çalışmaları örnek olarak gösterilebilir. Öncelikle cam kavanozu istediğiniz renkte akrilik boya ile boyayıp, üzerine peçete dekupaj çalışması yapabilirsiniz. Bir diğer cam süsleme çalışması ise eski dantellerin veya desenli tüllerin kullanıldığı daha çok mumluk olarak kullanacağınız dekoratif kavanozlardır.

Cam kavanoza bol tutkal sürüp üzerine seçtiğiniz dantel veya tülü yapıştırın. İçine mumlar koyarak evinizin her köşesinde romantik bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Bir güzel örnekte jüt kumaşı ve dantellerin kullanıldığı son derece güzel kavanoz süsleme çalışmaları olacaktır. Jüt kumaşı ile yapılmış harika çalışmaların yer aldığı incelemenizi önereceğim Hayran Kalacağınız 14 Dekoratif Çuval Bezi El İşleri konumuzu da görmelisiniz. Metre ile satılan çuval bezi yani jüt kumaşı, üzerine tutkal sürdüğünüz kavanoza yapıştırılır. Üzerine seçtiğiniz dantel ve diğer süsleri de ekleyerek harika aksesuarlara dönüşüyor. Bir başka örnek model ise keten ipi olarak bildiğimiz bir diğer adı da jüt ipi olan ürünler, tutkal sürülmüş kavanoza dikkatle dolanır.

İsterseniz bu çalışmayı rengarenk yünler kullanarak da yapabilirsiniz. Sizlere son olarak en beğendiğimiz kavanoz süsleme çalışmaları arasından seçtiğim simli kavanozları da önerebilirim. Bu örnekte tıpkı diğerleri gibi önce kavanozu tutkala sonrada kuru sime bulayarak yapılıyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan 2019 Dekorasyonda Tarz Yaratan Büyük Boy Aynalar başlıklı makalemizde 2019 Dekorasyonda Tarz Yaratan Büyük Boy Aynalar ve büyük boy aynalar hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

yapiskanli folyo dekorasyon ornekleri 2019

2019 En Yaratıcı Yapışkanlı Folyo Dekorasyon Fikirleri


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/dekorstilleri.com/html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Dekorasyona renk katacak birbirinden güzel çalışmanın bulunduğu 2019 En Yaratıcı Yapışkanlı Folyo ...