Anasayfa / Salon / Haki Rengi Salon Dekorasyonu

Haki Rengi Salon Dekorasyonu

Günümüzde ev dekorasyonlarına çok fazla önem verilmektedir. Özellikle dekorasyon yapılırken salon düzenleme işlemi çok daha önemli sayılmaktadır. Yakın zamanlarda salon tasarımı yapılırken krem rengi en çok kullanılan tonlardan sayılır. Krem renge uyan birçok renk bulunmaktadır. Özellikle haki rengi ile uyumu oldukça güzeldir. Haki rengi salon dekorasyonu yapmak için koltuk, masa, sandalye, halı, perde ve aksesuarlara ihtiyaç vardır.

Haki Rengi Salon Dekorasyonu Renk Uyumu

Evlerde bulunan salonlar şüphesiz evdeki bireylerin ve eve gelen başka kişilerin ortak alanı olarak bilinir. Bu nedenle dekorasyon yapılırken özellikle renk uyumuna çok fazla dikkat edilir.

Haki rengi bir salon tasarımı yapmak için bir takım eşyalara ihtiyaç vardır ve özellikle bu eşyaların birbiri ile renk uyumu içinde olması gerekir. Haki rengi bir koltuk kullanıldığı zaman üzerine krem renk yastıklar yerleştirildiğinde çok güzel kombinasyon olacaktır. Yani odanızda halı kullanmadan önce koltuklarınız ile uyum içinde olması gerektiğini unutmamanız gerekir. Halınızı krem rengi seçerseniz koltuklarınız ile uyum içerisinde olacaktır. Aksesuar seçimi yaparken gümüş, altın sarısı ve kiremit renginde aksesuarlar seçip salondaki en uygun yererle koymanız odanıza ayrı bir hava katacaktır. Eğer salonda orta sehpa kullanacaksanız aynı şekilde krem ya da gümüş tonlarında olmasına dikkat edilmelidir ve üzerine yerleştireceğiniz aksesuarlar ile uyum içinde olması gerdir.

Haki Rengi Salonda Kullanılacak Aksesuarlar

 Haki rengi salon dekorasyonu  yapmadan öce araştırmalar yapılıp öncenden kafanızda dizayn etmeniz gerekir. Salonda kullanmanız gereken eşya ve aksesuarları belirledikten hemen sonra salonunuz tasarlayabilirsiniz Eğer eşya ve aksesuar olarak ne kullanılmalı diye düşünüyorsanız aşağıda belirtilmiş olan sıralamayı dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Eğer haki rengi salon oluşturulacaksa;

  • 1 adet krem 1 adet haki rengi kanepe alınmalı
  • Koltukların üzeri için küçük krem ya da kiremit rengi yastıklar kullanılmalı
  • Acık renklerde masa takımı ve televizyon ünitesi kullanılmalıdır
  • Salonda mutlaka bir tül perde ve fon perde kullanılmalıdır
  • Aksesuar olarak mumlar, biblolar, şamdanlar, aile fotoğraflarınızı koyabileceğiniz krem- kiremit – gümüş renklerinde çerçeveler tercih edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kapiçuno Rengi Salon Dekorasyonu başlıklı makalemizde kapicuno renkli salon ve salon dekoru hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

yesil desenli salon perdesi modeli 2020

2020 Rengarenk Dekoratif Desenli Salon Perdesi Modelleri

Salonlar için renklerin öne çıktığı birbirinden güzel desenlerin olduğu 2020 Rengarenk Dekoratif ...