Anasayfa / Dekorasyon / Güzellik Salonu Dekorasyonu

Güzellik Salonu Dekorasyonu

Dekorasyon çok keyifli bir uğraş olmakla birlikte bunun en keyiflisi ve elbette dikkatle yapılması gereken mekanlar ise güzellik salonu dekorasyonu olmaktadır. Güzellik salonları güzelliğin merkezi olmakta sadece gelen kadınların güzelleşeceği değil aynı zamanda kendini çok rahat hissedeceği yerler olmalıdır. Dekorasyonu şık ve göz alıcı yapılmış bir güzellik salonu sahibinin çok zevkli olduğunu gelen müşterilere düşündürecektir. Güzellik salonlarının şık olması kadar önemli olan diğer konuda hijyendir. Hijyenin sağlanmadığı ve bunu dekorasyonu ile ortaya koymayan güzellik salonları gelen kişilere güven vermeyecektir. Bu nedenle dekorasyon sırasında temizlenmesi kolay ve yapılan temizliğin ışıldayacağı bir dekorasyon tarzı benimsenmelidir.

Güzellik Salonu Dekorasyonu Sırasında Renk Seçimi Önemlidir

Müşterilerin kendilerini rahat aynı zamanda önemli hissedecekleri bir güzellik salonunda açık renkleri tercih etmek daha doğru olacaktır. İç açan açık renklerin duvarlarda kullanılması sonucunda güzelliksalonu dekorasyonu koltuklarda, aksesuarlarda canlı renkler ile birlikte çok şık duracaktır. Bol miktarda ayna kullanmak ise özellikle küçük güzellik salonlarında mekanın daha büyük ve ferah görünmesi açısından etkili olacaktır. Zeminde cilalı ışıldayan seramikleri ya da ahşap parkeleri tercih edebilirsiniz. Bu zemin kaplamanın her daim temiz ve ışıl ışıl olması ile müşterilerin hijyenden emin olmalarını sağlayabilirsiniz. Müşterilerin kendilerine işlem yapılırken oturacakları koltukların seçimi de çok önemlidir. Bu koltukların ve sandalyelerin insan bedeninin yapısına uygun, uzun süre oturulduğunda bel ya da sırt ağrısına neden olmayacak şekilde seçilmesi gerekiyor.

Güzellik Salonunda Aydınlatma

Dekorasyonu ne kadar güzel yaparsanız yapın aydınlatmanın zayıf ve uygun olmadığı takdirde güzellik salonu istenen etkiyi yaratmayacaktır. Güzellik salonu dekorasyonu yaparken içerinin aydınlık olması tercih edilmelidir. Bu aydınlığı sağlamak için tavanda avizeler yerine yapılacak asma tavana yerleştirilecek küçük spotlar ile ışıl ışıl bir ortam ve yeterinde aydınlık sağlanabilecektir. Havalandırma konusu da kesinlikle ihmal edilmemelidir. Ortamın oda sıcaklığında kalmasını sağlayacak bir ısıtma soğutma sistemi kullanılmalı ve içeride bulunan havanın temizlenmesini sağlayacak özel klimalar olması ile müşterilerinin sağlıkları konusunda tam emin olmaları sağlanmalıdır bu şekilde yapılacak dekorasyon ile müşterilerinizi daha en baştan memnun edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 3D Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri Nedir? başlıklı makalemizde 3D Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*x

Check Also

Dağ Evi Mutfak Dekorasyonu Örnekleri Nelerdir?

Dağ Evi Mutfak Dekorasyonu Örnekleri?

Dağ evi mutfak dekorasyonu nedir merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz! Dağ ...