Anasayfa / Dekorasyon / Gri Renk Kartelâsı ve Fikirleri

Gri Renk Kartelâsı ve Fikirleri

Günümüzde gri tonları birçok evin duvarlarında genellikle kullanılan bej ve krem rengi yerine kullanılmaya başlanmıştır. Bunun nedeni ise gri rengin neredeyse tüm renkler ile uyum içine giren tek renk olmasıdır. Gri renk ve tonları diğer renkler ile rahatlıkla uyum sağlayabilir. Bu nenle farklı tarzlarda olan mekânlarda bile gri renk kartelâsı çok fazla tercih edilmektedir.

Gri Renk Kartelâsı Nasıl Belirlenir?

Grinin soğuk bir renk olduğunu düşünen fakat evinde ya da ofisinde kullanmak isteyen kişiler için grinin sıcak tonları da rahatlıkla gösterilebilir. Eğer bu grinin sıcak tonlarına nasıl ulaşabilirim diye düşünüyorsanız Filli boyaya ait olan internet sitesi ya da mağazalarını ziyaret edip gri renk kartelâsı hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu kartelâ içinde bulunan ve Filli Boya’ya ait olan tüm gri renk seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Hem kaliteli hem de doğru bir gri tonu seçmek için Coloration Renk Eğilimleri’ndeki Wabi serisinden Beril ve Jadeit gri rengini seçmeniz sizin için oldukça uygun olacaktır.

Filli Boya Gri Renk

Günümüzde gri renk dekorasyon konusunda çok fazla tercih edilen bir tondur. Bu nedenle gri renk son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Aynı zamanda gri renk popüler olduğu için çok fazla tonu da oluşturulmuştur. Bu geri rengin tüm tonlarına ulaşmak için Filli boyaya ait olan gri renk kartelâsı hakkında araştırma yapmanızı öneririz. Gri renk kartelâsı sayesinde istediğiniz tona kolaylıkla ulaşabilir ve evinizin duvarlarına rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Gri renk kullanırken oldukça sakin bir ortam oluşturmak bu rengi öne çıkarmak için önemli bir yoldur. Eğer isterseniz kullanacağınız küçük aksesuarlarda da seçmiş olduğunuz gri rengi kullanıp güzel bir görüntü sağlayabilirsiniz. Tüm renklerin içinde gri, huzur ve dengeyi sağlayan psikolojik özelliklere sahip olan bir renk olarak kabul edilir. Sakin ve güvenli doğasıyla oldukça natürel bir renk olarak bilinmektedir. Havanın kapalı olduğu bir günün rengini evinize taşıdığınızda, evinizde can sıkıcı bir ortam olacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Tam tersine gri renk kullanıldığı ortamda huzurlu, ama canlı bir atmosfer oluşturmanızda yardımcı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Yazlık Ev Dekorasyonu Fikirleri başlıklı makalemizde ev dekoru, yazlık dekoru ve yazlık ev dekoru hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Cam Balkon Dekorasyonu

Cam balkon son zamanlarda neredeyse her evde karşılaşacağımız bir sistemdir. İnsanlar balkonlarını ...