Anasayfa / Aksesuar / Gece Lambası Modelleri ve Dekor Fikirleri

Gece Lambası Modelleri ve Dekor Fikirleri

Gece lambası insanların yatak odalarında ve aynı zamanda salonlarında da kullandıkları bir aksesuar çeşididir. Gece lambası kullanımı için sıralanabilecek birçok neden vardır; hafif ışığa ihtiyaç olduğu zamanlarda, uyku zamanlarında ya da kitap okumak için başucunda bulması gereken bir ihtiyaç olarak bu nedenlerden birkaç örnek verebiliriz.Bunların yanı sıra gece lambası dekorasyonda bir bütünlük oluşturmak için de kullanılmaktadır.

Gece lambası modelleri incelendiğinde hem çocuklar hem de yetişkinler için farklı konseptler oluşturulduğu görülmektedir. Gece lambası modellerinin masaüstü veya duvara sabitlenen gibi alternatifleri vardır. Bu alternatifler salonda ya da yatak odasında kullanıma göre farklı avantajlar sağlamaktadır. Bunlarla birlikte gece lambasında en önemli şey ışık rengidir ve modellerde ışığın rahatlatıcı etki vermesi beklenmektedir.

Gece Lambası İçin Doğru Işık

İnsan biyolojik yapısının etkisinden dolayı karanlıkta uyumaya meyillidir. Ancak bazı insanlar ve çoğunlukla çocuklar farklı nedenlerden dolayı karanlıktan korkabilir vekaranlığa karşı biraz daha temkinli olabilirler; örneğin gece kalktıklarında karanlık yüzünden bir yerlere çarpmak istemeyebilirler. Bu durumda gece lambasının kullanılması gerektiği görülmektedir. Gece lambasından doğru bir şekilde faydalanabilmek için sağladıkları avantajlara göre ışık renkleri sıralanmıştır. Yapılan araştırmalara göre gece lambası kullanımında en doğru ışık kırmızı iken en yanlış olanı da mavidir ve aynı zamanda beyaz ışık da mavi ışığı takip etmektedir. Belirtilen renklere göre tercih yapıldığında oluşabilecek zararı en aza indirmek mümkündür. Ve bunlarla birlikte gece lambası için ışık rengi rahatlatıcı bir etkiye de sahiptir.

Gece Lambası Modelleri Seçiminde Kriterler

Gece lambası modelleri ve fiyatlarına bakıldığında fiyat yelpazesinin çok geniş olduğu görülmektedir. Her cebe uygun alternatif gece lambası bulunmaktadır. Burada önemli olan gece lambasının sizin belirlediğiniz kriterlere uyum sağlamasıdır. Fiyatı uygun olsa da alığınız gece lambası kriterlerinizi sağlamıyorsa üründen memnun kalmayabilirsiniz. Bu şekilde fiyatla birlikte belirlediğiniz diğer kriterlerin de önemli bir yeri olduğunu görmüş oluyoruz. Burada bahsedebileceğimiz en önemli kriterlerden biri ışık rengidir. Eğer kullanım alanı kısıtlıysa masaüstü gece lambası almak doğru olmayabilir, duvara sabitlenenlerden tercih edilmesi beklenir. Doğru kriterlerle doğru tercihler yapıldığı takdirde üründen daha fazla verim alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pierre Cardin Halı Modelleri başlıklı makalemizde halı modeli ve Pierre Cardin halı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Renkli saksı modelleri

Renkli Saksı Modelleri

Günümüzde insanlar evlerinde çiçek ve farklı bitki yetiştirme konusunda oldukça dikkatlidir. Aynı ...