Anasayfa / Bahçe & Balkon / Ferforje Bahçe Mobilyaları Modelleri Nelerdir?

Ferforje Bahçe Mobilyaları Modelleri Nelerdir?

Ferforje bahçe mobilyaları modelleri nasıl olur merak ediyorsanız o zaman doğru yerdeniz! Öncelikle ferforjenin ne olduğundan bahsedelim. Ferforje aslında bir demir alaşımını anlatmak için kullandığımız bir tamlamadır. Bu alaşım dökme demirin aksine daha az karbon içeren dövme demirdir. Bu şekilde dövme demirle yapılan bahçe mobilyalarının ömrü nasıl bakıldığına göre değişse de tahta mobilyalara göre çok daha dayanıklı ve daha uzun ömürlüdür Bu yüzden bahçe mobilyalarında sıklıkla karşımıza ferforje modeller çıkmaktadır. Dökme demir olduğu için sadece gri ya da siyah renklere sahip olduğunu düşünmemelisiniz. Genellikle beyaz renkli de olabilen bu modeller oldukça kullanışlı ve hoş görünen modellerdir. Şimdi hazırsanız sizlere ferforje bahçe mobilya modellerini göstereceğiz.

Ferforje Bahçe Mobilyaları

Ferforje Bahçe Mobilyaları Modelleri Nelerdir?

Ferforje bahçe mobilyaları modelleri oldukça farklı karşımıza çıksa da genel olarak gözler önüne sunduğu görünüm aynıdır. Ferforje bahçe modelleri kullanırken en çok beyaz olan modelleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunun nedeni yemyeşil olan bahçenin içinde oldukça hoş ve dikkat çekici görünecek olmasıdır. Ayrıca beyaz olan ferforje modellerinin daha vintage görünümü oluşmaktadır. Bahçe düzenlemesi yaparken hangi eviniz için kullandığınız oldukça önemlidir. Örneğin küçük bir dağ evinde kalıyorsanız o zaman eşiniz ve kendinizin romantik vakit geçirebileceği bir bahçe mobilyası seçmelisiniz. O yüzden iki kişilik ferforje takımlarını öneririz. Misafir davet etmeyecek ve romantik kaçamaklar yapacaksanız iki kişilik olması daha iyi olacaktır.

Eğer yazlığınıza bahçe mobilyası seçiyorsanız o zaman yine beyaz vintage olan modelleri tavsiye ederiz. Ancak burada önemli olan masanın en az dört kişilik olmasıdır. Dağ evleri ya da kulübeler gibi yerlere fazla insan gelmeyecek ve misafiriniz de haliyle olmayacaktır. Ancak yazlık evlerde herkes sizinle kalmak isteyecektir. Bu yüzden masaları olabildiğince büyük seçmeli ve herkese oturacak yer imkanı tanımalısınız. Burada çok kalabalık aileniz varsa iki tane farklı masa kullanmanızı öneririz. Özellikle arka tarafta verandalardan birinde dört kişilik küçük başka bir masa takımı bulundurabilirsiniz. Bu da oldukça hoş olacaktır. Beyaz renkli olduğu için de evinizin dış tasarımı ne kadar değişirse değişsin yine oldukça güzel görünecektir.

Ferforje Bahçe Mobilyaları

Başka Ferforje Bahçe Mobilya Örnekleri

Ferforje bahçe oturma grubu gibi oturma grupları da elbette en yaygın olan modeller arasında denilebilir. Ferforje bahçe grubu özellikle kendi eviniz için kullanmanız gerekken bir şeydir. Müstakil evlerde oturan herkese oldukça tavsiye etmekteyiz. Bunun nedeni tahmin edebileceğiniz gibi bütün ev bireylerinin misafiri gelebilir. Bu yüzden hangisi gelirse gelsin hava güzelse dışarda oturmak isteyecektir. Siyah oturma grubu gibi bir oturma grubu kullanabilirsiniz. Bu siyah oturma grubu özellikle yaz kış kaldığınız asıl eviniz için oldukça harikadır. Orta masa ise bu oturma gruplarının olmazsa olmazıdır. Bu masaları kimi zaman camlı kimi zamansa sadece demir dökümlü görebilmekteyiz.

Bahçe mobilyalarından bahsederken tabii ki salıncaktan bahsetmek olmaz. Pembe mobilyaların olduğu balkona bakarsanız orada ferforje oldukça güzel bir bahçe mobilyası örneği göreceksiniz. Bu mobilyalar sayesinde oldukça hoş bir bahçe yapabilirsiniz. Özellikle küçük çocuğunuz varsa bu tarz salıncak koltukları çok sevecektir. Bahçe mobilyasındaki bu minderleri ve renklerini seçerken hepsinin uyumlu ve bütün görünmesi için aynı tasarım ve desenlerde seçmeniz oldukça önemlidir. Ayrıca eğer bahçenin ortasına yerleştirecekseniz o zaman yağmur ihtimaline karşı da sürekli olarak tetikte olmanızı tavsiye ederiz. Her zaman ferforje modellerinde mindere rastlamasak da kendi ve ailenizin rahatı için minderleri kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Ferforje Bahçe Mobilyaları Ferforje Bahçe Mobilyaları Ferforje Bahçe Mobilyaları Ferforje Bahçe Mobilyaları Ferforje Bahçe Mobilyaları Ferforje Bahçe Mobilyaları Ferforje Bahçe Mobilyaları Ferforje Bahçe Mobilyaları Ferforje Bahçe Mobilyaları Ferforje Bahçe Mobilyaları

Bir önceki yazımız olan Makrome Perde Modelleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Makrome Perde Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Farklı Orta Sehpa Modelleri ve Fiyatları

Evimizde her zaman hem kendi tarzımızı yansıtan, hem kalabalık görüntüden ziyade içimizi ...