Anasayfa / Bahçe & Balkon / Farklı Veranda Modelleri

Farklı Veranda Modelleri

Farklı veranda modelleri neler olabilir diye merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz! Şimdi sizlere görsellerimizde de göreceğiniz gibi birbirinden farklı ve oldukça değişik çeşitlerde pek çok veranda modelini göstereceğiz. Farklı veranda modelleri de nasıl olabilir ki diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabı aslında oldukça kolay. Yalnızca açık ya da kapalı verandaların o tasarımı değil aynı zamanda nasıl süslediğiniz de oldukça önem taşımaktadır. Sayfamızda bu konu ile alakalı pek çok farklı bahçe mobilyası yazımıza da bakabilirsiniz. Ayrıca birbirinden farklı görsellerimiz de bulunduğu için kendinize en uygun veranda modelini ve buna uygun olacak dekorasyonu seçmekte hiç zorlanmayacaksınız. Şimdi hazırsanız farklı veranda modellerinden biraz bahsedelim.

Farklı Veranda Modelleri

Farklı Veranda Modelleri

Farklı veranda modelleri oldukça farklı tasarımlar sayesinde sizin hayallerinizi süsleyen ve arzu ettiğiniz o veranda modeline ulaşmanızı sağlayacak modelleri içerisinde barındırmaktadır. Farklı verandalara baktığımızda ilk gördüğümüz malzeme elbette ahşap olanlardır. Özellikle ormanlık evler için ahşap olan veranda modellerini tavsiye ederiz. Doğayla oldukça uyumlu bir verandanız olacaktır. Büyük ya da küçük bir bahçe fark etmeksizin oldukça rahat bir şekilde bu veranda modelini kullanabilirsiniz. Verandanızı tasarlarken ahşap yapmak dekorasyon konusunda da kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca daha klasik ve aile havası isterseniz de ahşap verandalardan faydalanabilirsiniz. Burada ahşabın renginin önemi oldukça önemlidir. Örneğin koyu renkli bir ahşap çok daha retro hava verirken açık renkli ahşaplar daha modern bir hava verecektir.

Örneğin beyaz ahşaplı klasik iki katlı prefabrik Amerikan evine baktığımızda tam belgesel ve televizyonda gördüğünüz o evleri hatırlıyorsunuz. Ancak burada beyaz kullanılması o evlerin verandasına konulacak eşyaları oldukça çeşitlendirmektedir. Örneğin beyaz ahşap olduğu için siyah renkli bahçe mobilyası kullanabilirler. Beyaz ve siyah oldukça uyumlu bir zıtlık yaratacaktır. Aynı şekilde beyaz mobilyalar da kullanabilirler. Örneğin beyaz dökme demir bir mobilyanın üzerine çiçek desenli bir minder yerleştirebilirsiniz. Bu oldukça hoş görünecektir. Açık veranda olacağı için özellikle yağmur mevsimlerine dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca ahşap yağmurlardan daha çok etkileneceği için açık veranda olan evlerde bakımı da oldukça önemlidir.

Farklı Veranda Modelleri

Kapalı Veranda Modelleri

Açık veranda modelleri tasarım olarak birbirinden farklı görünse de kapalı verandaların tasarımı çok daha değişebilmektedir. Bunun nedeni kimi kapalı verandalar cam olsa da kimileri yarı kapalıdır. Yani sürgülü dolap gibi ya tam açarsınız ya da dışarıya tamamen kaparsınız. Bu yüzden kapalı veranda modellerine bakarken hangisini istediğinize oldukça dikkat etmeniz gereklidir. Eğer çok fazla yağmur ve rüzgar alan bir eviniz varsa o zaman tamamen kapalı olan veranda modellerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem evinizi dışarıdan korumuş olacaksınız hem de evin ısısını daha çok içeride tutabileceksiniz. Ancak bu hava durumlarının olumsuzluğuna karşı manzaraya devam etmek istiyorsanız o zaman camla kaplı veranda modellerine yönelebilirsiniz.

Camla kaplı veranda modellerinin de elbette kötü yanı bulunmaktadır. O da sık sık temizlenmesi gerekmesidir. Ancak kir tutmaz olan cam modellerinden alırsanız bu soruna bir nebze çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca siz içeride otururken dışarıya görünmek istemiyorsanız o zaman ayna olan cam modellerini de tercih edebilir ve dışarıdan bakıldığında gizli kalabilirsiniz. Camlı veranda modellerinin güzel tarafı ise siz içerideyken dışarıyı gönül rahatlığıyla izleyebilmeniz ve rahatlamanızdır. Camlı veranda modellerini sıklıkla apartman balkonlarında gördüğümüz gibi müstakil evlerde de görmekteyiz. Eğer oturduğunuz yerin daha kuru bir iklimi varsa o zaman cam veranda modellerini şiddetle tavsiye ediyoruz.

Farklı Veranda Modelleri Farklı Veranda Modelleri Farklı Veranda Modelleri Farklı Veranda Modelleri Farklı Veranda Modelleri Farklı Veranda Modelleri Farklı Veranda Modelleri Farklı Veranda Modelleri Farklı Veranda Modelleri Farklı Veranda Modelleri

Bir önceki yazımız olan Ferforje Bahçe Mobilyaları Modelleri Nelerdir? başlıklı makalemizde ferforje bahçe mobilyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Cam Balkon Modelleri ve Fiyatları

Cam balkon modelleri ve fiyatları, farklı firmalarda farklı rakamlarlla karşımıza çıkıyor. Ancak ...