Anasayfa / Aksesuar / Farklı Mumluk Dekorları

Farklı Mumluk Dekorları

Bir ışık kaynağı olarak karşınıza çıkan günümüz insanları tarafından çok fazla tercih edilen bir üründür. Mum yavaş yanan maddelerden oluşmaktadır. Mumlar genellikle silindir. Kare ve dikdörtgen şekillere sahiptirler. Aynı zamanda kişiler istedikleri modelde mumda yaptırabilirler. Yapılan bu mumlar eski zamanlarda aydınlatma amacı ile kullanırken şimdilerde evlerde dekoratif amacı ile kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu mumlara ait birde mumluklar bulunmaktadır. Mumların konulduğu bu mumluklar genellikle evdeki eşyalar ile uyum içinde olacak şekilde kullanılmaktadır. Bu sayede birçok ev de ya da başka mekânda farklı mumluk dekorları ile karşılaşabilirsiniz.

Farklı ve Şık Mumluk Dekorasyonları

Mumlar ilk olarak 1867 yılında ışığa ihtiyaç duyulduğu için üretilmiş bir üründür. Bu mumların yapımında genellikle jel parafin kullanılmaktadır. Bu jel parafinler ise petrolden üretilen sağlam ve yanmaya dayanıklı maddelerdir. Bu mumların yanma süresi oldukça uzundu. Bu nedenle sizler istediğiniz zaman yakıp istediğiniz zaman söndürebilirsiniz. Aynı zamanda bu mumlar dekorasyon ve aydınlatma konusunda aynı anda kullanılan bir ürün haline de gelmeyi başarmıştır. Farklı mumluk dekorları sayesinde evinize ayrı bir hava katabilirsiniz. Ayrıca mum ve mumlukları evinizde, kefelerde, iş yerlerinizde ya da lüks restoranlarda kullanabilir ve sürekli olarak karşılaşabilirsiniz.

Günümüzde mumlara olan ilgi oldukça arttığından çok fazla çeşitte mumluklar ve mumlar tasarlanmıştır. Genellikle her evde ya da her mekânda bulunan tealight olarak adlandırılan küçük mumlar beyaz renklerden oluşmaktadır. Bu mumlar genellikle tekli satılmak yerine bir paketin içinde 50 tane olmak üzere satılmaktadır. Aynı zamanda bazı mum çeşitleri ise tekli olarak satılmaktadır. Bu mumlar bazen silindir şeklinde olup farklı bir mumluğun içine konulur. Ayrıca bazı mumlara ise farklı maddeler sayesinde ayrı bir koku katılır ve mumu yaktığınızda ortama ayrı bir hava ve koku katabilirsiniz. Bu mumlar genellikle şamdan tarzı mumluklara konularak kullanılır. Bu sayede özel yemekler de yıl dönümlerinde sıklıkla kullanılır.

 Farklı Mumlukların Özellikleri

Evlerde ya da başka mekânlarda kullanılan mumlar farklı mumluk dekorları sayesinde oldukça popüler hale gelmiştir. Fakat fiyat ve özellik konusunda herkes tarafından merak edilmektedir. Bizler de sizler için bazı araştırmalar yaparak bazı sonuçlara ulaştık İşte o sonuçlar;

  • Ahşam mumluk modelleri % 100 doğaldır ve ağaçlardan el emeği olarak yapılır. Bu mumluklar yapılırken oldukça dikkatle yapılarak zımparalanır. Aynı zaman da deforme olmaması için organik ahşap koruyucu kullanılır.
  • Özel günlerin vazgeçilmez öğesi olan şamdan mumluklar genellikle metalden yapılır. Bazı durumlarda parlak taşlar ile süslenebilir. İnce detaylar ile el işçili kullanılır. Bu şamdanların üzerine genellikle uzun silindir mumlar konulur.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Ev Dekor Hediyeleri başlıklı makalemizde dekor hediyesi, ev dekor hediyesi ve ev hediyesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Evidea Gardırop Modelleri

Giyeceklerinizi düzenli bir şekilde saklamaya alacağınız zaman bulmak için zorlanmadan işinizi halletmenize ...