Anasayfa / Dekorasyon / Ev Dekorasyonunda Ahşap Kullanımı

Ev Dekorasyonunda Ahşap Kullanımı

Ev dekorasyonunda ahşap kullanımı hangi dönemde olursak olalım popülerliğini yitirmeyen bir alternatiftir. Hemen hemen ev içinde her alanda rahatlıkla değerlendirebileceğimiz ahşap kullanımı bir anda evinizin havasını değiştirebilir. Bu nedenle de sürekli olarak tercih edilen ürünlerden biri diyebiliriz. Ahşap kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalarda bulunur. Eğer sade bir dekorasyon istiyorsanız, sadece tek ton ahşap ürünler kullanmalısınız. Böylece sade ve şık bir atmosfer yaratabilirsiniz. Salonda bulunan vitrinler, duvar ve ya yer döşemelerine kadar her alanda rahatlıkla tercih edebileceğiniz ahşap ürünleri daha başka nelerde kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

Ahşap Ürünlerin Kullanımı

Ev dekorasyonunda ahşap ürünler fazlasıyla tercih edilen türden olduğunu söylemiştik. Yere döşediğiniz parkelerden, vitrinlerinize, yatak odası takımına ve ya mutfak dolaplarından pencerelerinize kadar ahşap kullanabilirsiniz. Tabii bu süreçte seçeceğiniz ahşap tonları da fazlasıyla önem taşır. Eğer ferah ve yaşadığınız alanı büyük gösteren bir ahşap mobilyalar tercih edecekseniz, daha çok açık tonlarda ahşap kullanmalısınız. Avizelerinizden, sehpalara kadar ahşap kullanmak yerine daha sakin bir ortam için belli kesimlerde ahşap kullanmanızı tavsiye ederiz. Eğer çalışan biriyseniz ve sürekli ev işlerine vakit ayıramıyorsanız, koyu tonlarda ahşap ürünler tercih etmeniz sizleri kurtarır. Böylece sürekli toz alma durumunda da kalmazsınız.

Evde Ahşap Kullanım Alanları

Daha önceden de belirttiğimiz üzere ev dekorasyonunda ahşap neredeyse her alanda kullanabileceğiniz bir materyaldir. İsterseniz odanızda, isterseniz salonunuzda ve ya banyonuzda ahşap ürün tercih edebilirsiniz. Kitap raflarından oturma takımınıza kadar ahşap kullanabilme olanağınız bulunur. Odun kütüklerinden ve ya paletlerden kendinize bambaşka bir tasarım harikası dahi oluşturabilirsiniz. Genellikle özel tasarım ürünleri bulunduran ahşap mobilyaları evinizde tercih etmeniz, kendinize özel bir ortam yaratmanız zihinsel olarak da sizi dinç tutar. Özellikle taş ev tarzında bir eviniz bulunuyorsa, mobilya konusunda ahşap en güzel ve uygun olan materyal olur. Kullanım alanı bakımından oldukça geniş olduğundan hiç düşünmeden ahşap ürünleri evinizde tercih edebilirsiniz. Özellikle de nostaljik bir hava yaratmayı sevenlerdenseniz, salon oturma takımlarınızı 70’ler ve ya 60’lardaki gibi koltuklar tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Edge Dekorasyon Modelleri başlıklı makalemizde Edge Dekorasyon, Edge Dekorasyon fikirleri ve Edge Dekorasyon türleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Cam Balkon Dekorasyonu

Cam balkon son zamanlarda neredeyse her evde karşılaşacağımız bir sistemdir. İnsanlar balkonlarını ...