Anasayfa / Çocuk Odası / Erkek Yatak Odası Dekorasyonu

Erkek Yatak Odası Dekorasyonu

Erkek yatak odası dekorasyonu hakkında merak ettiğiniz her şey burada! Erkek yatak odası deyince akla hem genç erkek yatak odaları hem de bekar erkek yatak odası modelleri gelmektedir. Bu yazımızda iki yatak odası dekorasyonuna da değineceğiz. Burada genç erkek yatak odaları ve bekar erkek yatak odaları arasındaki fark elbette birinin aileyle yaşayıp diğerinin ise daha bağımsız olduğu işçin dekorasyon konusunda yapılabileceklerin sınırsızlığıdır. Bekar erkek yatak odalarında bütçe daha geniş tutulmaktadır çünkü zaten tek başınıza yaşayacaksınız ve başka bir gideriniz de bulunmamaktadır. Erkek yatak odası tasarımlarında oldukça özgür davranabilir ve farklı renkler deneyebilirsiniz. Ancak bu dönemin popüler renklerinin beyaz, gri ve siyah olduğunu ve genellikle bu renkler baz alınarak dekorasyon yapıldığını da belirtmek isteriz. Hazırsanız dekorasyon önerilerine başlayalım.

Erkek Yatak Odası Dekorasyonu

Erkek Yatak Odası Dekorasyonu

Erkek yatak odası dekorasyonu başlarken elbette bekar erkek yatak odası dekorasyonu ile başlayalım. Özellikle bekar erkekler için alçak karyola modellerini öneriyoruz. Bu modeller odanızı daha yüksek ve geniş gösterecektir. Kırmızı yataklı görselimizde çok net bir şekilde göreceğiniz gibi karyolanın arkasındaki duvar siyah ve oldukça şık bir görüntü katmıştır. Ayrıca karyolanın, çiçeklerin ve halı gibi önemli renk unsurlarının kırmızı olması odayı derinleştirmiş ve oldukça seksi görünmesini sağlamıştır. Bu tarz bir oda yaparken kalan duvarları beyaza boyayabilir ve siyah duvarın vurgusunu arttırabilirsiniz. Yatak odanıza dolap seçerken ise modern tasarıma sahip siyah bir gardırop alabilirsiniz. Bu siyah, beyaz ve kırmızının içinde oldukça şık olacaktır.

Bekar erkeklerin yatak odasına tavsiye ettiğimiz bir şey ise odanın büyüklüğüne göre odayı bölmeniz olacaktır. Bazı 1+1 evler iki odayı da büyük yapıp istediğinizi koymanıza olanak sağlar. İster görsellerimizde de göreceğiniz gibi bir bilardo masası koyun ister kahverengi ahşap ve beyaz mobilyaların hakim olduğu ve odada çalışma masasının bulunduğu oda gibi bir oda yapın. İkisi de oldukça hoş ve şık olacaktır. Özellikle kahverengi ahşabın olduğu görsel renklerden dolayı daha pahalı görünmektedir. Odanız yeterince ışık almıyorsa ahşap renklerini daha açık renklerden seçebilirsiniz. Ayrıca ışıklandırma konusunda daha bol olabilirsiniz. Bu sayede akşam oldukça rahat edeceksiniz.

Genç Erkek Yatak Odaları Nasıl Dekore Edilmeli?

Bu konu çok daha basit bir konudur. Bunun nedeni özellikle ergenlik yaşlarındaki erkeklerin sevdiği ve örnek aldığı karakterler bulunmaktadır. Bu her ne kadar kulağa çocukça gelse Batman ve Süpermen gibi karakterlerin oldukça fazla genç erkek izleyici kitlesi vardır. Bunlardan birisi sizin oğlunuzda o zaman odasına duvar kağıdı seçerken bundan faydalanabilirsiniz. Aynı şekilde nevresimlerle bunu belli edebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz sevdiği karakterlerle beraber oldukça mutlu olacaktır. Ayrıca duvara onların sözlerini çerçeveletebilirsiniz. Bu da oldukça iyi olacaktır.

Tabii ki genç erkek yatak odası için Bob Marley gibi sevdiği şarkıcıların duvar kağıtlarını da kullanabilirsiniz. Eğer baştan duvar kağıdı vermek pahalı geliyorsa o zaman sticker kullanabilirsiniz. Aynı duvar kağıdı gibi duracağı için oldukça hoşunuza gidecektir. Ayrıca genç erkeklere yatak odası tasarlarken unutmamanız gereken noktalardan bir tanesi de çalışma masası koymanızdır. Çocuğunuzun çalışma masası ve yatak odası aynı yerde olursa kendini daha güvende ve rahat hissedecektir. Bu yüzden onun odasını tasarlarken bu tip şeyleri de düşünmelisiniz. Ayrıca odası küçükse o zaman ranza modellerine bakabilir ve odasına neler yapabileceğinizi beraber düşünebilirsiniz. Bu tip şeylerle oldukça rahat edeceksiniz. Işıklandırma olarak ise hem tavan hem de neon yazıları kullanabilirsiniz.

Erkek Yatak Odası Dekorasyonu Erkek Yatak Odası Dekorasyonu Erkek Yatak Odası Dekorasyonu Erkek Yatak Odası Dekorasyonu Erkek Yatak Odası Dekorasyonu Erkek Yatak Odası Dekorasyonu Erkek Yatak Odası Dekorasyonu Erkek Yatak Odası Dekorasyonu Erkek Yatak Odası Dekorasyonu Erkek Yatak Odası Dekorasyonu

Bir önceki yazımız olan Ferforje Bahçe Mobilyaları Modelleri Nelerdir? başlıklı makalemizde ferforje bahçe mobilyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Orman Desenli Duvar Kâğıdı Modelleri

Orman Desenli Duvar Kâğıdı Modelleri

Orman desenli duvar kâğıdı modelleri nedir ve dekorasyonu nasıl yapılır merak ediyorsanız ...