Anasayfa / Pencere / En Çok Tercih Edilen Perde Modelleri

En Çok Tercih Edilen Perde Modelleri

Perde tarzı yaparken en önce iyi mi bir kısımda kullanacağınıza karar vermeniz, periyodu oldukça kolaylaştıracaktır. Bu noktada değişik kullanım amaçlarının yanı sıra değişik en çok tercih edilen perde modelleri arasından seçim yapmak için muhtelif örnekleri incelemek de oldukça yararlı olacaktır.  Öncelikle iş yerlerinde kullanılan perde modelleri daha acele temizlenebilen ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Evlerimizde daha oldukça kullandığımız perde modelleri başlangıcında gelen kruvaze perde modeli, oldukça çok kullanılan öteki bir perde modelimiz stor perdelerdir. Stor perde ve zebra perde modelleri bir birlerine oldukça fazla benzer bir görünüme sahiptir. Tabi ki tül perdeleri de unutmuş değiliz Türk geleneğinin olmazsa olmaz tül perde modelidir.

Evlerimiz de kullanacağımız perde modellerini seçerken dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan birtakım noktalar var. Ahenkli renklere uygun perde modelleri kullanmak doğru bir seçim olmayabilir. Kimi vakit zıt renkler ile mükemmel bir iç dekorasyon uyumu da yakalayabilirsiniz.

Perdelerde Sık Kullanılan Bazı Modeller

En çok tercih edilen perde modelleri mevzusunda önünüzde oldukça fazla seçenek vardır. Evinizin gereksinim duyan perde modelini seçmeden ilkin bütün seçenekleri gözden geçirmeniz oldukça faydalı olacaktır. En çok da kullanılan perde modelleri içinde tül perde, kruvaze perde, stor perde ve zebra perde modelleri yer almaktadır.

  • Tül Perde Modelleri

Türkiye’de geleneksel olarak öncelikle akla gelen perde modeli tül perde modelidir. Türkiye’de nerede ise her evde rahatça görebildiğimiz bu perde modeli, uygar tasarımlar tercih olabilir. Tül perdeler daha genel manada gündüz vakitlerinde ve güneşin gelişini kesmek için kullanılan perdelerdir. Tül perde modelinin tutarları kalitesi ve desenine bakılırsa farklılık gösterir.

  • Stor Perde Modelleri

Stor perde günümüzde oldukça fazla kullanılmaya başlanan perdeler sıralamasında başları çekiyor. Stor perdeler oldukça rahat bir halde takılıp çıkarılabilmektedir.

  • Rustik tarzlar

Rustik dekorasyon tarzlarını tercih ederken oldukça titiz seçimler yapmak önemlidir. Salon dekorasyonunuzda rustik tasarımları görmeyi seviyorsanız mutlaka rustik perde modelleri ile bu seçimi desteklemelisiniz.

  • Zebra Perde Modelleri

En çok tercih edilen perde modelleri arasında olan zebra perde çeşitleri son zamanlarda oldukça tercih edilen ve kullanması stor perdeler kadar rahat olan bir modeldir. Zebra perde modelleri arasından seçim yaparken, perdeyi asacağınız odanın stiline oldukça dikkat etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Bohem Tarzında Perdeler başlıklı makalemizde 2020 bohem perdeleri, bohem tarzı perdeler ve perde modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pencere Önü Dekorasyonu

Pencere önü dekorasyonu nasıl yapılır sorusu daha çok baharın gelmesiyle ve havaların ...