Anasayfa / Mutfak / Desenli Mutfak Dolabı

Desenli Mutfak Dolabı

Genellikle ev hanımlarının sürekli olarak mutfakta zaman geçirmektedirler. Bu nedenle kendilerine ait bir alan olara görürler ve kendi tarzların da bir mutfak tasarlamak isteyebilirler. Mutfak tasarlarken mutfak dolaplarınızı alanınıza uygun olarak seçmeniz gerekir. Eğer geniş bir alana sahip ise mutfağınızda desenli mutfak dolabı kullanmanız mutfağınıza ayrı bir hava katacaktır. Desenli mutfak dolabı kullanırken de uyulması gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Desenli bir dolap kullanılıyorsa düz sade duvarlar ve laminentler olmalıdır.

Mutfak Dolabı Dizaynı

Mutfağınızı dekore ederken mutfak dolabı kullanacaksanız göz önünde bulundurmanız gereken bazı hususlar vardır. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece her şey güzel görünecektir. Bu hususlar;

-Mutfak dolapları mutfağın genişliğine göre seçilmelidir.

-Desenli bir dolap seçileceği için ayrıca renk uyumuna dikkat edilmelidir ve çok fazla renk kullanılmamalıdır.

-Aksesuar kullanımı çok fazla olmamalıdır.

-Fazla renk ve aksesuar kullanmak çok fazla karmaşa oluşturur.

-Yer ve duvarlar renkleri oldukça açık tonlarda olmalıdır.

Desenli Mutfak Dolabı Kullanımı

Mutfak dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Daha doğrusu mutfak dolabı seçimi ve kullanımı hakkında bazı bilgiler bulunmaktadır. Mutfak yenilmek çok zor bir işlemdir fakat güzel ve doğru mobilyaları seçtiğinizde bu zorluğu çekmeniz sizi iyi anlamda etkileyecektir.

Mutfak tasarlarken desenli mutfak dolabı kullanmak bazı kişiler tarafından güzel bulunmasa da bazı kişiler tarafından desenli mobilyalar çok fazla sevilir. Peki desenli mutfak dolapları nasıl dekore edilir diye düşünüyorsanız bazı araştırmalar yapmanız gerekir. Bizde sizler için araştırmalar yaparak bazı sonuçlara vardık. Mutfağınız da desenli bir dolap kullanmak istiyorsanız mutfak tezgâhınız, duvarlarınız ve yerde kullanacağınız laminentleriniz oldukça sade ve düz renklerden olmalıdır.  Aynı zamanda mutfakta kullanacağınız masa ise düz beyaz olarak kullanılmalıdır. Aydınlatma olarak çok şatafatlı olmayan düz bir avize kullanılmalıdır. Desenli mutfak dolabı kullanılacağından mutfak içine aksesuar kullanılması tavsiye edilmez eğer aksesuar kullanılmak isteniyorsa da cam bir vazonun içine tek bir çiçek koyarak kullanacağınız masanın üzerine yerleştirmeniz çok şık ve sade bir görüntü oluşturacaktır.

Bir önceki yazımız olan İskandinav Tarzı Mutfak Fikirleri başlıklı makalemizde İskandinav tarzı mutfak dekoru, İskandinav tarzı mutfak modeli ve İskandinav tarzı mutfak modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İskandinav tarzı mutfak

İskandinav Tarzı Mutfak Fikirleri

İskandinav tarzını günümüzde oldukça beğenilen bir tarzdır. Bu tarzı evinizin her odasında ...