Anasayfa / Aksesuar / Dekoratif Salon Aydınlatmaları ve Fikirleri

Dekoratif Salon Aydınlatmaları ve Fikirleri

Evinizde bulunan mobilyalarınızın tamamlayıcı ve vazgeçilmez en büyük aksesuarı odanın içini aydınlatan avize ve abajurlar olarak bilinmektedir. Bu aydınlatmalar mekândan içinde doğru yere uygulandığı zaman odanın dekorasyonuna ayrı bir hava ve canlılık katacaktır. Seçmiş olduğunuz doğru ışık sayesinde huzurlu bir ortam oluşturabilir ve isteğinize bağlı sizi dinç tutacak bir ortama sahip olabilirsiniz.Dekoratif salon aydınlatmaları seçerken odanızda canlı ve sağlıklı bir ortam istiyorsanız mobilyalarınıza yakışacak olan aydınlatma aksesuarını doğru bir şekilde seçip düzgün bir biçimde belirlediğiniz yerlere yerleştirmeniz gerekiyor.

İyi ve güzel aydınlatılmış bir ortam göz sağlığınız için de oldukça iyi etkiye sahiptir. Yani salonunuzda dekoratif aydınlatma kullanırken dekor dışında sağlığınız içinde doğru olanı seçip yerleştirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Salonunuzun Mimari Yapısı ve Dekorasyonu Aydınlatmayı Etkiler

Salon içinde kullandığınız aydınlatmalar ev dekorasyonunuzu ayrıntılı bir şekilde ortaya çıkaracaktadır. Salonunuzun Mimari Yapısı ve Dekoratif Salon Aydınlatmaları odada uygulanacak ışıklandırmayı oldukça etkilemektedir. Mesela geniş bir salona sahipseniz odanızın her tarafından eşit miktarda aydınlatacak olan ürünü seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Aynı zamanda Kullanılacak olan ışıklandırma işlemi bölgesel olarak aydınlatıyorsa ve lambeder tercih ederek odanızın ihtiyaç duyduğunuz bölgelerinde monotonluktan uzak ve işlevsel bir ışık oluşturabilirsiniz.

Hangi Odaya Ne Tür Aydınlatma Kullanılmalı

Avize tarzındaki dekoratif salon aydınlatmaları genel olarak salon ve oturma odalarında kullanılır. Kullanılan bu avizeler odada klasik bir ortam oluşturmanızı sağlayarak dikkat çekici olacaktır. Yani klasik tarzdan hoşlanan kişiler için oldukça güzel bir çözüm olarak bilinir. Aplik tarzındaki aydınlatmalar çoğunlukla koridorlarda ya da mutfakta kullanılır. Duvardan yansıyan ışıklar mekânı daha uzun, geniş ve şık bir görüntüye ulaştıracaktır. Abajur tarzında olan aydınlatmaları çocuk odaları ya da yatak odalarında kullanılan bir üründür. Abajurların estetik bir görüntüye sahip olmaları yatak odası ve çocuk odalarına ayrı bir hava katmaktadır. Aynı zamanda abajurlar isteğe bağlı salon ve oturma odalarında da kullanılabilir. Bu sayede bu ortamlarda bir hayli değişikliğe uğrayıp şık bir ortam oluşturacaktır. Aynı zamanda odalarınızın hepsinde belirlediğiniz bölgelere lambeder koyarak ışıklandırmayı biraz daha arttırtabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Gece Lambası Modelleri ve Dekor Fikirleri başlıklı makalemizde gece lambası ve gece lambası dekoru hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Renkli saksı modelleri

Renkli Saksı Modelleri

Günümüzde insanlar evlerinde çiçek ve farklı bitki yetiştirme konusunda oldukça dikkatlidir. Aynı ...