Anasayfa / Aksesuar / Dekoratif Paravan Modelleri

Dekoratif Paravan Modelleri

Dekoratif paravan modelleri nedir merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz demektir. Paravan modelleri özellikle Amerikan mutfak gibi ya da hol ile oturma odasının birleşik olduğu ev modellerinin odalarının sınırlarını biraz daha belirginleştirmek için kullanıldığı oldukça dekoratif ve süslü modellerdir. Paravanların boylarını bu açıdan iki farklı şekilde görmekteyiz. İlki elbette tavandan tabana kadar uzanan ve bir duvar uzunluğunda olan paravan modelleridir. Diğeri ise daha kısa olan modellerdir. Daha kısa olan modellerin boyutu oldukça farklılık gösterse de genellikle ortalama uzunluktadır. Özellikle filmlerde bu tarz paravan modellerinin kıyafet değiştirmek için kullanıldığını görmekteyiz. Ancak sadece süs olarak da tabii ki kullanabilirsiniz. Şimdi hazırsanız sizlere farklı paravan modellerini göstereceğiz.

Dekoratif Paravan Modelleri

Dekoratif Paravan Modelleri

Dekoratif paravan modelleri tasarımı oldukça değişmektedir. Özellikle modern bir tasarıma sahip oturma odası ya da yatak odası için alıyorsanız barda olan kadın ve erkeğin olduğu paravan modelini tavsiye ederiz. Bu model oldukça şık bir güzelliğe sahip olmasının yanı sıra baskısında kullanılan siyah, gri ve kırmızı renkleri oldukça hoş bir modernlik katmıştır. Görsel her ne kadar vintage bir film sahnesindenmiş gibi görünse de vintage dekorasyon için gereğinden fazla karanlık olduğunu söyleyebiliriz. Bu paravan modelini koyu renklerde dekore edilmiş bir genç odasına da koyabilirsiniz. Genç odaları için siyah ve koyu gri gibi metalik görünümlü yataklar ve gardıroplar oldukça moda olduğu için bu paravan da odaya oldukça hoş bir görünüş katacaktır.

Dekoratif paravan modellerinde en çok dikkat çeken modellerden bir tanesi de elbette dört mevsimi temsil eden ağaç. Bu ağacın bir kısmı ilkbaharı temsil ediyor pembe çiçeklerle, bir kısmı yeşil dallarla yazı temsil ediyor, bir kısmı sarı ve hafif hafif dökülen yapraklarla sonbaharı temsil ediyor. Son kısmı ise gördüğünüz gibi bembeyaz karla kışı temsil etmektedir. Dört mevsimin yaşandığı ağaç aynı zamanda ölümü ve yaşamı ayrıca zamanın geçmesi ve ilerlemesini de temsil etmektedir. Gördüğünüz gibi bu kadar derin anlamları olan baskı dekoratif paravan modelden evinizde bulundurmak isteyebilirsiniz. Üç kapaklı olduğu için evinizde çok fazla da yer kaplamayacaktır.

Dekoratif Paravan Modelleri

Klasik Dekoratif Paravanlar

Klasik dekoratif bir paravan modeli arıyorsanız o zaman kesinlikle ahşap olan modellere bakmanızı tavsiye ederiz. Tabii ki yukarıda baskılı olan modeller de ahşaptan yapılmış olabilmektedir. Ancak üzeri oyulmuş ve oldukça farklı olan ahşap modelleri de bulunmaktadır. Bu ahşap modelleri arka tarafı göstereceği için giyinmek için kullanılan modellerden değillerdir. Ancak oturma odası ya da salon dekorasyonu gibi yerlerde kullanılabilmektedir. Özellikle krem renkli oda dekorasyonlarınızda bunu kullanabilir ve oldukça hoş bir tasarım elde edebilirsiniz. Ahşap rengi oldukça önemlidir. Görsellerimize de bakarsanız fark edeceğiniz gibi beyaz ahşap kullanabilir ya da kahverengi renkli olanlardan faydalanabilirsiniz.

Eğer arkası görünsün istemiyorsanız o zaman Japon paravanları gibi görünen paravan modellerini kullanabilirsiniz. Bu paravan modellerine baktığınızda da fark edeceğiniz gibi karelerin arası beyaz kağıt benzeri bir yapıyla kaplanmıştır. Bu sayede paravanın arkasında olanlar görünmemektedir. Yatak odaları için özellikle bu modelleri tavsiye ederiz. Çünkü beyaz ve kahverenginin o doğal uyumu oldukça harika görünmektedir. Eğer beyaz kağıt sizin için tatmin edici bir cevap olmadıysa desenlerin arasındaki boşluklara ayna konulmuş olan modelleri de tavsiye ederiz. Bu modeller oturma odaları ve salonlar için çok daha ideal modellerdir. Bunun nedeni o odaları daha büyük gösterip alanınızı arttırmasıdır. Ayrıca ışık yansıyacağı için de yatak odasında pek hoş olmayacaktır.

Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri Dekoratif Paravan Modelleri

Bir önceki yazımız olan Makrome Perde Modelleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Makrome Perde Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

3D Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

3D Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri Nedir?

3D taş desenli duvar kağıdı modelleri nasıl kullanılır, dekorasyon örnekleri nelerdir diye ...