Anasayfa / Duvar Kağıtları / Dekoratif Duvar Süsleri ve Yapımı

Dekoratif Duvar Süsleri ve Yapımı

Duvarlarda sadece çerçeve tabloların asıldığı günler artık geride kaldı her gittiğiniz yerde farklı dekoratif duvar süsleri görüyorum diyorsanız bunlara siz de sahip olabilirsiniz. Bu süslere sahip olmak için çok para harcamanıza gerek yok bu süsleri siz de çok az bir masrafla hatta çoğu zaman evinizde bulunan malzemeler ile yapabilirsiniz. Burada verdiğimiz fikirleri değerlendirebilir üzerine kendi yaratıcılığınızı ekleyerek de çok daha ilgi çekici şeyler yapabilirsiniz. Burada sizlere birkaç fikir vermemiz ile başlayacak olan duvar süsü yapımını elinizin yatkın olması, yaratıcı fikirlerinizin çok olmasıyla ilerleyen günlerde ticarete de dökebilirsiniz.

Yaratıcı Evde Yapabileceğiniz Dekoratif Duvar Süsleri

Duvarlarınızda farklı tasarımları olan süsler görmek istiyorsanız bunun için size birkaç önerimiz olacak bunlardan ilki yapması da çok keyifli bir tasarım. Öncelikle ince uzun bir tahta almalısınız. Bu tahtayı beyaz renge boyayarak işe başlamanın ardından deniz kenarından toplanmış kabukları, denizyıldızlarını üzerine yapıştırdığınızda çok güzel bir süse sahip olabilirsiniz. Dekoratif duvar süsleri için almış olduğunuz tahtaları boyamadan sadece cilalayıp ya da eskitme boya ile boyadıktan sonra üzerine monte edeceğiniz askılar ile canlı bitkilerinizi duvarınıza asabilirsiniz. Canlı bitkilere bakmaya vaktim yok diyorsanız kurutulmuş çiçekleri duvarınıza asabilirsiniz. Duvarın önüne koyacağınız dikey bahçe yöntemini kullanabileceğiniz şekilde büyük saksılar ile evin içinde de doğal bir ortam hazırlayabilirsiniz.

Farklı Duvar Süsü Yapımı Fikirleri

Evinizde var olan mandallardan ya da dondurma çubuklarından çok sayıda aldığınızda bunları bir kartonun üzerine ortasında boşluk kalacak şekilde yapıştırdığınızda güzel bir çerçeve sahibi olabilirsiniz. Bu çerçevenin içine yerleştireceğiniz aynayla birlikte duvarınıza asabilirsiniz. İster sade renginde kullanabilir isterseniz de bunları farklı renklerde boyayarak renkli bir çerçeveye sahip olabilirsiniz. Çeyizinizde duran annenizden kalma desenli porselen tabaklarınızı duvarınıza asabilirsiniz. İçlerinden birini ya da takımın hepsini bir arada asabilir ve bütün duvarı bu porselenler ile kaplayabilirsiniz. Dekoratif duvar süsleri olarak verdiğimiz bu fikirlerin yanında çok daha fazlası için etrafınıza bakmanız yeterli olacaktır. Kullanmaktan sıkıldığınız kupalarınızı içine ekeceğiniz kaktüsler ile duvara asmak ve çok daha fazlası aklınıza gelecek ve eviniz daha şık bir dekorasyona sahip olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Teras Dekorasyonu İçin Örnek Dekorasyonlar başlıklı makalemizde Teras Dekorasyon ve teras dekoru hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Teras Dekorasyonu İçin Örnek Dekorasyonlar

Yüksek katlı binalarda yaşamak zorunda olsanız da bir terasınız olabilir ve burayı ...