Anasayfa / Kendin Yap / Hayran Kalacağınız 14 Dekoratif Çuval Bezi El İşleri

Hayran Kalacağınız 14 Dekoratif Çuval Bezi El İşleri

El işi ürünleri seviyorsanız eğer, doğal rengi ve farklı dokusu ile Hayran Kalacağınız 14 Dekoratif Çuval Bezi El İşleri, hem ev tekstili ürünleri hem aksesuar hem de moda alanın da sizlere ilham verecek çeşitliliğe sahip. Çuval bezi el işleri perdeden döşemeliğe, masa örtüsünden Amerikan servislere ve bir çok aksesuara kadar hemen her şeyi yapabilirsiniz.

Hayran Kalacağınız 14 Dekoratif Çuval Bezi El İşleri

Çuval bezi jüt bitkisinin liflerinden üretilen doğal dokulu bir kumaş türüdür. Eskiden tahıl ürünlerinin bu çuvallar için de depolandığını ve sadece bu alanda kullanıldığını biliyoruz. Rengi ve dokusu ile farklı bir çekiciliği olan çuval bezinin dekorasyon da ve moda alanında da kullanılması sanırız bu çekiciliği yüzünden olabilir. Boyanmamış doğal rengi ile çok daha beğenilen jüt kumaşının son yıllar da hemen her renk ve tonunu görebilirsiniz. Fiyat olarak metresi 5-6 tl civarı olan çuval bezleri ile neler yapıldığını görünce hayranlığınız bir kat daha artacak diyebiliriz.

El becerisi olanların kolaylıkla yapabilecekleri çuval bezi el işleri eminiz sizlerin de ilgisini çekecektir. Jüt kumaşı, telis veya çuval bezi olarak adlandırılan bu kumaş türünü farklı kumaşlar, tüller, danteller ve benzeri bir çok kumaş ile de kombinleyebilirsiniz. Çuval bezine dantellerin ve tüllerin bu kadar yakışacağını eminiz sizler de düşünmemişsinizdir. Fistolar, güpürler, tüller ve danteller ile süslenen çuval bezi tasarımlar, en şık hazır ürünleri bile gölgede bırakıyor diyebiliriz. Çuval bezi el işleri arasın da çok güzel masa örtüleri, runner örtüler, peçeteler, kırlentler, perdeler ve aksesuarlar inanılmaz dikkat çekici.

Dikiş işleri haricinde kutu kaplama, abajur başlıkları, peçete halkaları, dekoratif çiçekler ve benzeri el yapımı aksesuarlar da oldukça güzel diyebiliriz. Silikon yapıştırıcılar ile farklı malzemeleri bir arada kullanarak çuval bezi aksesuarları çok daha estetik aksesuarlara dönüştürebilirsiniz. Sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz en güzel çuval bezi el işleri ni seçerek bir araya getirdik inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Örneklerle Eski Sandalye Geri Dönüşümleri başlıklı makalemizde Dekoratif Örneklerle Eski Sandalye Geri Dönüşümleri ve eski sandalye geri dönüşümleri hakkında bilgiler verilmektedir.

5 yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

el yapimi dekoratif kirlent modelleri 2019

Evinizin Havasını Değiştirecek 2019 El İşi Kırlent Modelleri

Koltuklar, sandalyeler ve yataklarınızı süsleyerek Evinizin Havasını Değiştirecek 2019 El İşi Kırlent ...