Anasayfa / Çocuk Odası / Çocuk Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Çocuk Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Çocuk odası duvar kağıdı modelleri bebek ve çocuk odalarında kullanılan, canlı renkli, eğlenceli desenli duvar kağıtlarıdır. Bu tarz duvar kağıtlarına ulaşmak için belirli bir marka olması gerekmez, tüm yapı marketlerde bu tarz kağıtları bulmanız mümkündür.

Çocuk Odası Duvar Kağıdı

Bebek ve çocuk odalarında klasik boyaların yanı sıra günümüzde bu yaş grubunun hayal gücünü geliştirmek, renkleri tanımasını sağlamak amacıyla duvar kağıtları kullanır. Duvar kağıtlarının taşıdığı desenler genellikle gökyüzü, gezegenler, hayvanlar ve ülkelerden oluşur. Desenler farklı renklerle boyanmıştır ve bu sayede küçükler ayrıntıları ve ayrımları daha kolay farkına varabilirler.

Çocuk odası duvar kağıdı modelleri araştıran ebeveynler cinsiyete önem vermeden kağıt satın almalıdırlar. Çünkü çocuklar öğrenme çağındayken cinsiyet ayrımı yapılmadan dünya genelindeki farklılıklar gösterilmelidir. Örneğin bir erkek çocuğun odasında pembeli, pofuduk bulutların ve kuşların olduğu duvar kağıtlarını kullanmak normal olduğu gibi kız çocuğunun odasında da arabalı, hayvan figürleri ve mavi ağırlıklı duvar kağıdını kullanmak da normaldir.

Duvar Kağıdı Modelleri

Bebek ve çocuk odalarında en çok kullanılan duvar kağıdı modelleri masmavi gökyüzü, beyaz ve pofuduk bulutlar, gülen bir güneş; basit ama renkli dünya haritası üzerinde her ülkenin ünlü hayvanı; denizaltı dünyasını tanıtmak için mavi zemine çeşitli balık türlerinin resmedildiği modeller şeklindedir.

Bebek ve çocuk odalarında kullanılan mobilyalar genelde beyaz, krem ya da bebe pembesi veya mavisi renklerindedir. Açık renklerin hakim olduğu bu odalarda tavanı ve duvarı renklendirmek ve miniklerin hayal dünyasını geliştirmek için bu çeşitli duvar kağıtları tasarlanmıştır. Bizim tavsiyemiz bu duvar kağıtlarını daha gösterişli hale getirmeniz için mini led lambalarla aydınlatmanızdır. Odanın köşe duvar kısımlarında yapacağınız aydınlatmalar hem duvar kağıdını daha iyi gösterecek hem de çocuğun gece korkularını yenmesini sağlayacaktır.

Çocuk odası duvar kağıdı modelleri hakkında araştırma yapıyorsanız baştan söylemek gerek ki büyük yapı marketlere ya da internet üzerinden satış yapan mağazalara bakmalısınız. Çünkü bu sektör ülkemizde çok fazla rağbet görmediğinde klasik ve küçük çaplı yapı marketlerde bu tarz duvar kağıtlarının olma olasılığı düşüktür.

Bir önceki yazımız olan Çilek Erkek Genç Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde Çilek Erkek Genç Odası Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Erkek Yatak Odası Dekorasyonu

Erkek Yatak Odası Dekorasyonu

Erkek yatak odası dekorasyonu hakkında merak ettiğiniz her şey burada! Erkek yatak ...