Anasayfa / Mobilya / Çiçekli Koltuk Modelleri Nedir?

Çiçekli Koltuk Modelleri Nedir?

Çiçekli koltuk modelleri ile harika görünen oturma odaları mı istiyorsunuz? O zaman çok doğru yerdesiniz. Şimdi sizlere çiçekli koltuklarla beraber yapabileceğiniz oldukça iç açıcı olan pek çok salon ve oturma odası dekorasyonlarından bahsedeceğiz. Bu sayede sizler de çiçekli koltuklarınıza uygun süslemeler yapmış olacaksınız. Ayrıca eğer koltuklarınızı değiştirmek istemiyorsanız ancak desenlerinin çiçekli olmasını istiyorsanız o zaman iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Birincisi tabii ki koltuk örtüsü kullanmaktır. Koltuk örtüleri koltuğun üzerindeki detayları belli etmez ancak çiçekli bir örtüde detaylara girmenize her zaman gerek kalmayabilir. İkincisi ise elbette koltuğun yüzünü değiştirmek olacaktır. Bu sayede tüm koltuğun yüzü değiştirilir ve yeni alınmış bir koltuk gibi görünmesi sağlanır. İki öneri de koltuğun tamamını değiştirmekten daha uyguna gelecektir.

Çiçekli Koltuk Modelleri

Çiçekli Koltuk Modelleri

Çiçekli koltuk modelleri baktığımızda iki farklı çiçek büyüklüğü karşımıza çıkmaktadır. Bu renklerin hangisinin baskın olacağını, çiçeklerin büyüklüğünün ne olacağını ve bu koltuklardan kaç tane olacağı gibi şeyler size kalmıştır. Biz size özellikle bu tarz koltuklar seçerken iki tane üçlü ya da ikili koltuk alacaksanız bu koltuklardan bir tanesini sade renklerden seçmenizi tavsiye ederiz. Sade renklerden seçerek diğer koltuğun çiçeklerini öne çıkartabilirsiniz. Örneğin görsellerimiz arasında da bulunan gri çiçekli beyaz koltuğun olduğu modele bakın. Orada ortadaki koltuk gri ve büyük çiçeklere sahipken takımın kalanında bu desenleri yalnızca yastık yüzlerinde görmekteyiz. Kalan koltukların beyaz olması ise çiçekli koltuğun renklerinin açık olmasına rağmen daha da ön plana çıkartmıştır.

Ayrıca açık renklerde çiçek ve koltuk modellerini açık renkli odalarda kullanırsanız oldukça başarılı bir dekorasyon yapmış olursunuz. Genellikle çiçek desenli koltuk modellerinde desenler yüzünden odadaki yoğunluk artıyor olmasına rağmen bu şekilde dekore ettiğinizde tam tersine odayı ferahlatıyorsunuz. Ayrıca belirli renkler oldukça vintage havasına sahip de olabilmektedir. Örneğin krem takımların olduğu ve turuncumsu bir koltuğun da arasında bulunduğu modele baktığınızda hemen göreceğiniz gibi çok hoş büyük çiçekler bulunmaktadır. Çiçekler büyük olduğu için çiçeklerin o turuncumsu rengine oldukça vurgu yapılmaktadır ancak diğer krem ve sade renkli koltuk ve berjer sayesinde bu biraz dağılmış ve oldukça hoş bir görüntü elde edilmiştir.

Çiçekli Koltuk Modelleri

Çiçekli Koltuklu Oda Dekorasyonları

Çiçekli koltuk oda dekorasyonları ise az önce de bahsettiğimiz gibi özellikle koltuğa vurgu yapılarak kullanılır. Örneğin bir tane üçlü koltuğunuz ve iki tane de berjeriniz var. O zaman sadece koltuğu bu şekilde çiçekli seçebilir ve kalan iki berjerin tasarımını sade renklerde seçebilirsiniz. Bu sayede oldukça hoş bir sonuç elde edeceksiniz. Ayrıca çiçekli koltukların çiçek büyüklüğünü de göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin küçük ve aralıkla bir çiçek dizilimi varsa bu renk o kadar etkili olmayacaktır. Ancak büyük ve sık olan bir çiçekli odanız varsa bu oldukça etkili olacaktır.

Tabii ki diğer koltuk ve berjerler her zaman sade tek renk durmak zorunda değildir. Örneğin kare desenli berjer modeli gibi modeller de kullanılabilmektedir. Bu kadar yoğun renk ve desen kullandığınız modellerde yastıkları sade tutmanızı öneririz. Eğer koltuk hariç dekorasyonda nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız bu tabii ki de avize ve halının deseni ve şekli olacaktır. Kullanacağınız avizenin odanın kalan tasarımına bağlı olarak modeli oldukça değişmektedir. Ayrıca renklerin ve desenlerin büyüklük ve yoğunluğuna göre de halının desenleri ve renkleri değişmelidir. Odanızda kitaplık da kullanabilirsiniz. Özellikle açık renk kitaplıkları tavsiye ederiz. Bu sayede oda dekorasyonunuzla daha uyumlu sonuçlar yakalarsınız.

Çiçekli Koltuk Modelleri Çiçekli Koltuk Modelleri Çiçekli Koltuk Modelleri Çiçekli Koltuk Modelleri Çiçekli Koltuk Modelleri Çiçekli Koltuk Modelleri Çiçekli Koltuk Modelleri Çiçekli Koltuk Modelleri Çiçekli Koltuk Modelleri Çiçekli Koltuk Modelleri

Bir önceki yazımız olan Çiçekli Berjer Modelleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Çiçekli Berjer Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Lüks Salon Dekorasyonu

Lüks Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Lüks salon dekorasyonu nasıl olur merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz! Şimdi ...