Anasayfa / Dekorasyon / Chester Koltuk Dekorasyonu

Chester Koltuk Dekorasyonu

Chester koltuk dekorasyonu birbirinden farklı renk ve modelleriyle evimizi süslemeye devam ediyor. Chester koltukların ne olduğunu bilmiyorsanız hemen söyleyelim. Chester koltuklar kapitone işçiliğine sahiptir. Peki bu ne demek? Kapitone düğmelerinin baklava şekliyle koltuğa ya da yastıklara dikilmesidir. Chester koltuklarda bu işçilik bazen hem koltukta hem de yastıkta bazen de sadece koltukta olabilmektedir. Bu koltuklar pek çok kumaş ile yapılsa da özellikle kendilerini kadife ve deri koltuklarda belli eder. Eğer bu kumaşları sevmiyorsanız o zaman farklı kumaşlardan yapılan koltuk dekorasyonlarına yönelebilirsiniz. Ancak desenin en belirgin bu kumaşlarda ortaya çıktığını son bir defa daha hatırlatalım. Şimdi hazırsanız size görsellerimizden bu chester koltukları dekorasyonlarda nasıl kullanabileceğinizi anlatalım.

Chester Koltuk Dekorasyonu

Chester Koltuk Dekorasyonu

Chester koltuk dekorasyonu yapacaksanız o zaman oldukça fazla renk seçeneğiniz olacaktır. Özellikle yeşil bir oda dekorasyonu yapmak isteyenler için chester koltuk takımları bulunmaz birer fırsattır. Bunun nedeni chester koltuklar arasında yeşil koltuk takımları oldukça sık rastlanılmaktadır. Biz size hem açık renkli hem de koyu renkli oda dekorasyonu için anlatalım. Yeşil ve koyu renkli chester koltuk dekorasyonu istiyorsanız o zaman gri ve yeşil olan koltuk dekorasyonunu kullanabilirsiniz. Gri kendisini geri tutan bir renktir. Yeşil biraz daha öne çıksa da o da koyu olacağı için çok fazla parlama yapamayacaktır. Bu gibi durumlar için sarı aksesuarlar ve parlak sarı yastıklar tavsiye ederiz. Ayrıca duvar rengini de iyi seçmeniz gerekir. Beyaz duvarlar gri koltuklarla çok iyi durmayacaktır. Bu yüzden gri renkli duvarlara yönelmenizi tavsiye ederiz.

Açık renkli koltuk takımlarına baktığınızda elbette ilk göreceğiniz şey hardal sarısı ve yeşil renkli olan koltuk takımları olacaktır. Bu koltuk takımları oldukça şık görünmektedir. Ayrıca açık renkli bir oda dekoru yaparken oldukça tavsiye ederiz. Duvarları beyaz gibi açık renklerde tutabilirsiniz. Hardal sarısı parlak olmasa da oldukça sıcak bir renk bu yüzden oldukça hoş bir görüntü verecektir. Ayrıca içerisinde sarı renklerinin hakim olduğu bir halı da kullanabilirsiniz. Orta sehpa modellerini de ister modern ister daha klasik olarak seçebilirsiniz. Hangi tarza uygun döşemek isterseniz isteyin hemen uyum sağlayacaktır.

Chester Koltuk Dekorasyonu

Diğer Chester Koltuk Renkleri

Kiremit ve bej renkli oldukça hoş chester koltuklar bulunmaktadır. Bu renklerle oldukça sıcak oturma odası veya salon dekorasyonu yapabilirsiniz. Örneğin beyaz ya da bej gibi renklerle duvarınızı boyayabilir ve bu koltuklarla süsleyebilirsiniz. Tv ünitesi ya da orta sehpa gibi bir şeyin üzerine kiremit renklerinde bir vazo koyabilirsiniz. Vazo ve çiçek kullanmak yerine elbette biblolar ya da ona benzer aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Ayrıca orta sehpanızı koyu ahşap desenlerde seçerek odanızın çok parlak görünmemesini de sağlarsınız. Halı seçimi yaparken daha koyu renklerden seçerseniz o zaman koltukları ön plana atmış olursunuz.

En sık rastladığımız bir diğer renk ise tabii ki mavi ve gridir. Genellikle büyük ve koyu renk döşeme yapabileceğiniz odalara tavsiye etsek de daha açık renkli odalara da kullanabilirsiniz. Bu modellerle özellikle modern tasarımları tavsiye ediyoruz. Modern bir tasarımı en iyi gösterecek şey ise şüphesiz avizedir. Avize tercihinizi yaparken oldukça dikkatli olmanız gereklidir. Ayrıca görsel gibi oda dekorasyonunuzla uyumlu portre resimleri kullanabilirsiniz. Çerçevenin odanın renkleriyle uyumlu olması oldukça önemlidir. Orta sehpa ya da zigon sehpa gibi unsurları ise açık renkli seçebilir ve odanıza daha aydınlık bir görüntü sunabilirsiniz. Burada neye vurgu yapacağınızı duvar rengi belli etmektedir.

Chester Koltuk Dekorasyonu Chester Koltuk Dekorasyonu Chester Koltuk Dekorasyonu Chester Koltuk Dekorasyonu Chester Koltuk Dekorasyonu Chester Koltuk Dekorasyonu Chester Koltuk Dekorasyonu Chester Koltuk Dekorasyonu Chester Koltuk Dekorasyonu Chester Koltuk Dekorasyonu

Bir önceki yazımız olan Lüks Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Lüks Salon Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Farklı Orta Sehpa Modelleri ve Fiyatları

Evimizde her zaman hem kendi tarzımızı yansıtan, hem kalabalık görüntüden ziyade içimizi ...