Anasayfa / Aksesuar / Cam Kavanozdan Kar Küreleri Ve Yapılışı

Cam Kavanozdan Kar Küreleri Ve Yapılışı

Elde yapılmış aksesuarları seviyorsanız eğer sizlere bu defa harika bir çalışma seçtik, Cam Kavanozdan Kar Küreleri Ve Yapılışı hakkında tüm detayları sizler için araştırdık. Cam Kavanozdan Kar Küreleri yapmak son derece eğlenceli ve kolay bir çalışmadır diyebiliriz.

Cam Kavanozdan Kar Küreleri Ve Yapılışı

Henüz kar yağmadı ama kış mevsiminin içindeyiz. Kış dekorasyonlarında en sevilen aksesuar etkileyici kar küreleridir. Pencere kenarları, mobilyaların üzeri, bebek ve çocuk odaları gibi yatak odalarına da çok yakışıyor. Özellikle mutfak penceresi kenarı için cam kavanozlardan yapılmış kar küreleri inanılmaz güzel bir aksesuar olacaktır. Bu harika kış aksesuarını yapmak için sadece bir kaç malzemeye ihtiyaç var. İlk olarak istediğiniz ölçüde bir cam kavanoz seçin. Silikon yapıştırıcı, kuru sim, köpük veya kırtasiyelerden temin edeceğiniz yapay kar taneleri, gliserin ve en önemlisi de kürede görmek isteyeceğiniz bir kaç minik aksesuar gerekli. İlk olarak cam kavanozun kapağının iç kısmına seçtiğiniz aksesuarları silikon yapıştırıcı ile sabitleyin.

Bu aşamada kavanoz kapağının kuru olması gerekiyor, kuru olduğundan emin olduktan sonra yapıştırma işlemini yapın. Cam kavanozun içini bir santim boşluk kalana kadar su ile doldurun. Bu boşluk kapaktaki aksesuarlar ve gliserin eklenince tamamen dolu olacağı için mutlaka bırakılması gereken bir boşluktur. Suyun içine gliserini ekleyin, gliserin miktarı suyun ağırlaşmasına göre ayarlanabilir. Bunu anlamak için gliserin eklediğiniz suya biraz kar tanesi veya sim ekleyin dibe ağır, ağır çöküyorsa gliserin miktarı yeterli demektir. Suyun yoğunluğu istenilen kadarsa eğer kar taneleri veya simi ekleyebilirsiniz.

Şimdi en önemli aşama olan süs yapıştırdığınız kapağı kapatma aşamasıdır. Kapağı dikkatlice kapatarak iyice sıkıştırın, kavanoz ters konumdayken kapağın etrafını silikon ile hiç boşluk kalmayacak şekilde yapıştırın. kavanozu ters olarak silikon kuruyana kadar bu şekilde bırakın. Cam kavanozdan kar küresi aksesuarınız artık evinizi süslemeye hazır. İnceleyerek farklı çalışmalar hakkında da bilgi edineceğiniz 10 Farklı Kavanoz Süsleme Çalışmaları konumuz da ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Doğallığı Sevenlere Kuru Dallardan Aksesuar Fikirleri başlıklı makalemizde Dekorasyonda Doğallığı Sevenlere Kuru Dallardan Aksesuar Fikirleri ve kuru dallardan aksesuar fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

2020 yaratici dekoratif orta sehpa modelleri

2020 Kendin Yap Yaratıcı Orta Sehpa Fikirleri

Salon veya oturma odanızın dekorasyonunda eşsiz bir sehpa istiyorsanız 2020 Kendin Yap ...