Anasayfa / Yatak Odası / Bohem Yatak Odası

Bohem Yatak Odası

Bohem tarzı evin her odasında kullanılmaya uygun bir tarzdır fakat yatak odalarında kullanılması ayrı bir hava ve şıklık katmaktadır. Bu nedenle yatak odaları dekorasyon açısından bakıldığında her tür sitili kolaylıkla deneyebileceğiniz bir odadır. Yani Bohem yatak odası dekorasyonu kendinizi yansıtmanız için çok kolay bir tarzdır. Özellikle rahtlığı seven kişiler bu tarz da yatak odası düzenleyecekleri zaman renkli desenli yastıklara başvurmaları güzel olacaktır. Çünkü yatak odasında kullanılan renkli ve desenli yastıklar rahatlığı ve şıklığı kolaylıkla belli eder.

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Sürekli olarak seyahat halinde bulunan kişiler gittikleri her mekândan hoşlarına giden özel eşyaları satın almaktadır. Bu eşyaların evde kullanılması hiçbir sorun yaratmaz. Çünkü bohem tarzı kesinlikle değişik zevkleri olanlar için ideal bir stildir.

Bohem tarzı olan kişiler evlerini dekore ederken antika çalgılar, yastılar ve minderler kullanabilir. Birbirinden farklı minderlerin koltukların üzerine ya da yerlere oturulmak için konulduğunda ufak tefek müdahaleler sonunda farklı ve hoş bir görüntü oluşturur. Bunun yanında ahşap aksesuarın Bohem yatak odası içerisinde kullanılması odanıza ayrı bir hava katacaktır.

Bohem Yatak Odası Dekorasyonunda Aksesuarlar Kullanımı

Bohem tarzı rahatlık ve şıklığı aynı anda temsil eden bir stildir. Bu nedenle yatak odasında kullanılan aksesuarlar rahat olduğu kadar şıkta olmalıdır. Canlı renkler kullanılması bu tarz için ideal bir yöntemdir. Bu renkler Mor, mavi, sarı, turuncu, kahverengi ve pembenin parlak tonlarını olabilir. Bohem yatak odası dekorasyonu için önemli kurallardan biri de renkli nevresim ve desenli yastıkların kullanılmasıdır. Odada kullanılan perde ve tüller renkli seçilebilir. Yatak odasında bulunması gereken bir diğer obje ise dolaptır. Dolabın eskitme tarzda seçilmesi odaya ayrı bir hava katacaktır.

Bohem stili rahat olduğu kadar da çizgi dışı coşkulu bir tarzdır.  Bu nedenle zıt renkleri rahatça bir arada kullanabilir ve canlı dekorlar oluşturabilirsiniz. Bu tarzın bir diğer özelliği ise vintage, etnik, modern gibi pek çok farklı stilin bir arada rahatça kullanılmasıdır. Farklı aksesuarları bir araya getirirken bir uyum içinde olasına dikkat edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan 2020 Aydınlık Ferah Beyaz Yatak Odası Dekorasyonları başlıklı makalemizde Aydınlık Ferah Beyaz Yatak Odası Dekorasyonları ve beyaz yatak odası dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu İçin Fikirler

Şüphesiz ki evimizde en sevdiğimiz aynı zamanda da bizim için en önemli ...