Anasayfa / Dekorasyon / Evinizi Canlandıracak Bitkilerle Dekorasyon Fikirleri

Evinizi Canlandıracak Bitkilerle Dekorasyon Fikirleri

Yeşil rengin huzur veren sakinleştirici etkisini ve aynı zamanda da Evinizi Canlandıracak Bitkilerle Dekorasyon Fikirleri ni bu defa sizler için araştırma konusu olarak seçtik. Bitkilerle Dekorasyon Fikirleri aslında sadece evinizi süslemek değil, ruhunuza da dokunacak muhteşem faydalarını içeriyor.

Evinizi Canlandıracak Bitkilerle Dekorasyon Fikirleri

Örneğin evinizin havasını temizleyen, iyi enerji yayan ve kötü enerjiyi yok eden özellikler gibi daha bir çok faydaları olan bitkiler sadece dekoratif bir obje olmanın da ötesine geçiyor. Sadece yeşil renge bakmak bile insanı sakinleştirip huzurla dolmasına neden olurken, gerçek canlı bitkilerin enerjisi hiç de hafife alınmamalıdır. Büyük yapraklı salon bitkisi olarak adlandırdığımız uzun ömürlü ve bakımı son derece zahmetsiz olan bitkiler iç mekan dekorasyonların da en çok ilgi gören türlerdir. Ancak bu tür bitkileri dekorasyonda kullanırken dikkat etmemiz gereken bazı önemli detaylar vardır. Örneğin bu tarz bitkiler beyaz ve yakın açık tonlarda dekorasyonlara artı kazandırırken, koyu renkli dekorasyonlara da olumsuz etki yapar.

Koyu renkli dekorasyonlara kasvetli ve sıkıcı bir görüntü ekleyerek ortamı çok daha karanlık gösterebilir. Beyaz duvarlar ve sade dekore edilmiş mekanlarda büyük yapraklı bitkiler inanılmaz bir hava yaratır. Tabi bir de dekorasyon için uygun bitkiyi seçmek son derece önemlidir. Küçük bir oda için de büyük bitkiler yerine daha küçük bitkiler kullanmalısınız. Özellikle de çok fazla eşya kalabalığı olan odalar da büyük bitki seçimi yanlış olacaktır. Kaktüsler veya çok büyümeyen saksı çiçekleri ideal seçim olacaktır. Salon, antre veya koridor gibi evinizin ilk bakışta dikkat çeken bölümlerinde büyük bitkiler son derece estetik ve etkileyici bir görüntü yaratacaktır.

Tabi ki bitkilerin yerleşim alanlarının kaliteli gün ışığı alıyor olmasına da dikkat etmelisiniz. Sizler için inceleyerek ilham alacağınızı düşündüğümüz en güzel örnek görselleri seçerek bir araya getirdik. Bitkilerle dekorasyon fikirleri ile sizlerde evinizin dekorasyonun da yaşayan, canlı bir görüntü oluşturabilirsiniz. İncelemenizi önereceğimiz Dekorasyonda Doğal Taşlar İle Evinizin Enerjisini Arttırın makalemiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Giyinme Odası Dekorasyonları Nasıl Olmalı 2019 başlıklı makalemizde giyinme odası dekorasyonları ve Giyinme Odası Dekorasyonları Nasıl Olmalı 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

En güzel balkon dekorasyonları

2020 En Güzel Balkon Dekorasyonları

Sıcak, ılık ya da tropikal iklime sahip bütün ülkeler için balkonun yeri ...