Anasayfa / Banyo / Banyolar İçin İlham Veren Dekorasyonlar

Banyolar İçin İlham Veren Dekorasyonlar

Evin aslında en az zaman geçirdiğimiz odalarından biri banyodur. Genellikle stres atmamıza , rahatlamamıza yardımcı olan bir havası vardır. Ancak ev ile bir bütün olarak gözükmesi için , dekorasyonu en az diğer odalar kadar önemli. Böyle olunca da salon ya da mutfak kadar modern bir dizayna sahip modeller karşımıza çıkmaya başladı. Banyolar için ilham veren dekorasyonlar sayesinde sıra dışı modeller oluştu. Ve son zamanlarda da banyo dekorasyonu konusunda çok farklı tarzlar görmeye başladık. Ama bizim için en önemli olan eve döndüğümüzde yorgunluğumuzu atmak isteyince , hem rahatlıktan ödün vermeyen hem de diğer odaları tamamlayan şık ve modern banyolar tercihimiz olmaya başladı.

Tuğla ve taş gibi malzemeler artık sıklıkla banyolarımızda görülen modellerden biri oldu. Paspas ve havluluk farklı renkler ile banyoyu daha fazla öne çıkarma gibi ilham verici dizaynlar ortaya çıktı. Çift aynalı , çift lavabolu , yere döşenen renkli ve desenli fayanslar ya da mermer ağırlıklı banyolarda , en çok rastlanan dekorasyon ürünleridir. Bir de banyolar için ilham veren dekorasyonlarda , fayanslar yerden tavana kadar döşenirken son zamanlarda yerini yarı fayans yarı boyaya bıraktı. Genellikle evin tamamının dizaynına göre banyoların modeli değişir. Salon ya da mutfak gibi vintage , rustik , country ya da modern görünümleri tercih edebilirsiniz. Eskiyle yeninin uyumunu banyonuzda çok rahat yakalayabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Dediğimiz gibi banyolar stresimizi atma ve rahatlamamız konusunda en çok tercih ettiğimiz yerlerdir. Bu yüzden kullanılacak olan ürünlerin renginin açık olması hem ferah hem de huzur veren bir ortam oluşturur. Aynı zamanda da lavaboyu , duşa kabini ya da küveti nasıl ve nereye yerleştireceğiniz de çok önemli. Banyonuzun ölçülerine göre yapacağınız dekorasyonlar sizin için daha iyi olacaktır. Aksi halde banyonuzu olduğundan küçük ya da fazla büyük gösterebilirsiniz. Fazla büyük bir görünüm olduğunda da boş alanları doldurmak zor olacaktır.Banyo için ilham veren dekorasyonlarda bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ; hem pratik hem de işlevsel açıdan rahatça kullanabileceğiniz bir yer olması.

Sizi temizlik açısından da çok fazla zorlamayacak şekilde ürünleri dekore ederseniz zamandan fazlasıyla tasarruf etmiş olursunuz. Dolapların içine saklanabilen çamaşır sepetleri sayesinde aksesuarlarla doldurabileceğimiz boş alanlarınız olacaktır. Banyo aydınlatmalarını seçerken dikkat etmeniz gereken konu ise banyonuzun ışık alıp almadığıdır. Eğer banyonuz ışık almıyorsa tercihiniz kesinlikle birden fazla led ışığa sahip bir model olmalı ya da avize düşünüyorsanız tek lambalı değilde iki üç tane lambası olan bir ürün olmalı. Banyonuzun güzel kokması için asılan ya da yere monte edilen mumları tercih edebilirsiniz. Şık ve ferah bir ortam sağlar. Aynı zaman çocuğunuzun ulaşabileceği bir ortam da olsa bile zarar vermez. Bu noktalara dikkat ettiğiniz takdirde çok seveceğiniz yeni bir yaşam alanı yaratmış olacaksınız.

Banyolar İçin İlham Veren Dekorasyonlar ;

Bir önceki yazımız olan Banyoda Düzen Sağlayan 2019 Havlu Dolabı Modelleri başlıklı makalemizde Banyoda Düzen Sağlayan 2019 Havlu Dolabı Modelleri ve havlu dolabı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

romantik shabby chic banyo dekorasyonlari 2019

2019 Romantik Shabby Chic Banyo Dekorasyonları

Zarif ve etkileyici havası ile içinden çıkmak istemeyeceğiniz 2019 Romantik Shabby Chic ...