Anasayfa / Banyo / Banyo Fayans Modelleri Nedir?

Banyo Fayans Modelleri Nedir?

Banyo fayans modelleri örnekleri nedir merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz! Banyo fayans modelleriyle birbirinden harika pek çok banyo tasarımına da sahip olacaksınız! Banyo fayansları oldukça farklılık göstermektedir. Bazı banyolar büyük bazıları ise küçük olduğu için kendi banyonuzun büyüklüğünü göz önünde bulundurarak renkleri seçmenizi öneririz. Ayrıca banyolarda genellikle büyük ve içeriye ışık getirecek pencerelerden de bahsedemeyiz. Bu yüzden ışıklandırmanın kalitesi ve miktarına göre fayans rengini seçmeniz gerekmektedir. Banyo fayans modellerine bakarken isterseniz desenli olan modelleri kullanabilir isterseniz de sade modelleri tercih edebilirsiniz. Banyo fayansları ve dekorasyonları için sayfamızdaki diğer yazılara göz atmayı ise unutmayın. Şimdi banyo fayanslarını ve dekorasyona olan katkılarını anlatmaya başlayalım.

Banyo Fayans Modelleri

Banyo Fayans Modelleri

Banyo fayans modelleri oldukça değişkenlik gösteren modellerdir. Hem modern hem şık hem de tarz sahibi açık renk banyo dekorasyonu yapmak istiyorsanız o zaman beyaz ve altın sarısı olan banyo modelleri oldukça kullanışlı bir tercih olacaktır. Görsellerimizde de gördüğünüz gibi klozet ve duşa kabin kısmı hariç her yer beyaz fayansla kaplanmış bir fotoğraf bulunmaktadır. Duşa kabinin yanında küvet de bulunmaktadır. Küvet de beyaz olduğu için odada oldukça hoş bir görüntü oluşmaktadır. Klozet ve duşa kabinin altında ise ahşap görünümlü yapıştırma bulunmaktadır. Bu sayede biraz daha doğal bir görünüm de kazanmıştır. Ayrıca camların çerçevesi de altın sarısı gibi olduğu için oldukça modern bir görüntü kazandırmıştır.

Hem modern hem şık hem de tarz sahibi bir banyo istiyorsanız o zaman sadece açık renkli değil aynı zamanda koyu renkli banyo fayanslarını da kullanabilirsiniz. Örneğin yukarıdaki görselimiz gibi olan banyo fayans modellerini kullanabilirsiniz. Bu banyo fayanslarında altta petek fayansları bulunmaktadır. Duvar fayansları ise oldukça hoş gri kaplıdır. Küvetin tam karşısındaki fayans ise beyaz, siyah ve gri karışımlı bir fayanstır. Fark ettiğiniz gibi burada üç farklı fayans kullanılmış ancak ortak renkler sayesinde oldukça hoş bir görünüm elde edilmiştir. Bu tarz bir banyoya sahip olacaksanız o zaman küvet yerine duşa kabin koyabilir ve onun renklerini kendi banyonuza uygun düzenleyebilirsiniz.

Banyo Fayans Modelleri

Farklı Banyo Fayans Tasarımları

Eğer sadelikten sıkıldıysanız o zaman yukarıdaki görselimiz gibi olan modelleri tavsiye ederiz. Duvarlar koyu bej renkli olduğu için oldukça hoş bir görünüş elde etmenizin yanında bu görüntüye ara vermesi için zikzak fayanslar da kullanılmış. Bu fayanslar en çok banyoda en çok kullanılan iki şeyin yani aynanın ve tuvaletin arkasına konulduğundan dolayı daha da belirginleşmiş ve dikkat çekici hale gelmiştir. Ayrıca bu banyo hem açık renkli hem de koyu renkli fayansları kullandığı için de oldukça hoş bir görüntü elde etmiştir. Bu tarz karma renkli banyoları tasarlarken de odaya koyu renkli gibi yaklaşmalı ve ışıklandırmasına dikkat etmelisiniz.

Farklı banyo fayans modellerinden bahsetmişken bunlardan bir tanesi de tabii ki akan su gibi görünen banyodur. Bu banyo modelinde duşa kabinin içerisindeki normal fayanslar aslında bej renklidir. Ancak musluktan itibaren akan farklı renkleri de içerisinde barından bir fayans da görmekteyiz. Bu sayede akan su görünümü verilmeye çalışılmış ve oldukça hoş bir görüntü elde edilmiştir. Eğer daha klasik şeyler istiyorsanız o zaman çiçek modelli fayansları kullanabilirsiniz. Görselimizdeki gibi beyaz ya da krem renklerinde çiçek desenli fayans modelleri olursa çok daha iyi olacaktır. Bunun nedeni banyoya daha çok ışık girecek ve çiçekler daha da belirgin olacaktır.

Banyo Fayans Modelleri Banyo Fayans Modelleri Banyo Fayans Modelleri Banyo Fayans Modelleri Banyo Fayans Modelleri Banyo Fayans Modelleri Banyo Fayans Modelleri Banyo Fayans Modelleri Banyo Fayans Modelleri Banyo Fayans Modelleri

Bir önceki yazımız olan Erkek Yatak Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde Erkek Yatak Odası Dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Farklı Orta Sehpa Modelleri ve Fiyatları

Evimizde her zaman hem kendi tarzımızı yansıtan, hem kalabalık görüntüden ziyade içimizi ...