Anasayfa / Mutfak / Amerikan Mutfak Tezgahı Modelleri

Amerikan Mutfak Tezgahı Modelleri

Amerikan mutfak tezgahı modelleri yazımızda sizler için aklınızdaki soruları cevaplamaya çalışacağız. Mutfakta çok vakit geçirenler, mutfak tezgahlarının önemini bilirler. Tezgahta lezzetli yemeklerin hazırlandığını da düşünürsek önemi daha da artacaktır. Hazırlanan yemekler ile bizlere harika bir görsel şölen sunar. Haliyle tezgah en önemli unsurlardan bir tanesidir. Geçmişte pek fazla tezgah çeşidi yoktu. Şimdi ise oldukça fazla çeşitte tezgah bulunmakta. Zamanın değişmesi ihtiyaçları değiştirdiği için seçeneklerde de artış yaşandı haliyle. Kullanım açısından hem işleve hem de sağlığa dikkat edilmelidir. Hemen deforme olmamalı ve günlük temponuza ayak uydurmalıdır. Mutfakta çok fazla vakit geçiriyorsanız size uygun bir tezgahta çalışmalısınız.

Amerikan Mutfak Tezgahı Modelleri

Amerikan Mutfak tezgahı modelleri en sade tanımlı olandır. Salon ve mutfak tek bir oda gibi kullanılır. Kullanılan tezgah ile birbirlerinden ayrılırlar. Her bakımdan klasik mutfak tasarımlarından ayrılır. Tabii kendine göre artıları ve eksileri vardır. Artılardan bir tanesi estetik görüntüsüdür. Oldukça iç açıcı bir görüntüye sahiplerdir. Bu mutfaklarda kullanılan tezgahlar salon ve mutfak arasında köprü görevi görür. Hem yemekler hazırlayabilirsiniz hem de mutfak masası olarak kullanabilirsiniz. Bu mutfak modelinde genellikle çift tezgah bulunur. Bir tanesi dolaplar arasındaki bağlantıyı sağlar diğeri ise köprü görevi gören tezgahtır. Yerine göre ahşap yerine göre mermerden yapılabilmektedir. Bu durumda malzeme seçimi tamamen sizin isteğinize aittir. Seçeceğiniz tezgah malzemesinin dolaplarınıza uyum sağlamasını da unutmamalısınız.

Nasıl Seçim Yapacağım?

Amerikan mutfak tezgahı modelleri seçerken dikkat etmeniz gereken ilk nokta alanınızın genişliğidir. Eğer alanınız oldukça geniş ise hem dolaplarınızı hem tezgahınızı büyük yaptırmanız sizin yararınıza olacaktır. Orta alana konulacak olan tezgah sizin için ve misafirleriniz için masa görevi de görecektir. Bu durumda daha fazla sandalye koyabilir ve daha çok kişi ağırlayabilirsiniz. Alanınız küçük ise tezgahınızı daha portatif isteyebilirsiniz. Hem alandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır hem de yine yemek yeme alanı olarak kullanabileceksiniz. Yazımızın sonuna gelirken eklememiz gereken bir şey daha var. Bu modelde göze çarpan ilk şey evinize ferah ve şık bir görüntü katmasıdır. Hem sade hem dolu dolu gözükmesini sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Davlumbaz Arkası Fayans Modelleri Nedir? başlıklı makalemizde Davlumbaz Arkası Fayans Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Lüks Mutfak Dekorasyonu

Lüks Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Lüks mutfak dekorasyonu nasıl yapılır merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz! Lüks ...