Anasayfa / Duvar Kağıtları / 2020 Trend Siyah Duvar Dekorasyonu

2020 Trend Siyah Duvar Dekorasyonu

Günümüzde siyah renkte duvarlar çok fazla tercih edilmektedir. Duvarı siyaha boyamak isteyenler genel olarak evin içinde modern bir hava olmasını isterler.  Fakat duvarı siyah renk yaptıktan sonra nasıl dekor edileceği konusunda biraz zorlanılmaktadır. Evin duvarında kullanılan siyah renk illaki bir dekor ister ve Siyah Duvar Dekorasyonu çok da kolay değildir. Farklı ve siyahın asaletini yansıtması gerektiğini düşünüyorsanız duvarı boyamadan önce siyah duvar dekorasyonu hakkında araştırma yapmalısınız. Eviniz gayet yeterli miktarda ışık alıyorsa ve araştırmalar sonucu nasıl dekore edeceğiniz hakkında fikirler oluşturduysanız gönül rahatlığı ile siyah renk yapabilirsiniz.

Siyah Duvar Dekorasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Evinin duvarını siyah renkte kullanmak isteyenler genel olarak siyahın asaletinden etkilenirler ve bu nedenle evlerinde yer vermek isterler. Fakat nasıl dekore edecekleri hakkında hep çelişkide kalabilirler bu nedenle Siyah Duvar Dekorasyonu hakkında bazı bilgilere ihtiyaç vardır. Sizler için hazırladığımız bilgiler;

Doğanın İçinde

Duvarınızda siyah renk kullanmak istiyorsanız kendinizi biraz daha doğaya yakın hissedebilirsiniz. Bu nedenle doğaya yakın bir dekorasyon yapmanız gayet etkileyici ve güzel olacaktır. Dekorasyonunuzu yaparken beyaz ve siyahın uyumuna ahşam mobilyalar ekleyebilirsiniz. Birkaç dekoratif doğal aksesuarlar, saksında bir çiçek ya da herhangi bir bitki ve doğa ile iç içe olabileceğiniz bir duvar tablosu işinize yarayacaktır. Bu sayede kendinizi her daim doğa ile birlikte hissedeceksiniz.

Kontrast Şıklığı

Birçok kişi siyahı asalet olarak tanımlarken bazıları bu rengi karanlık ve kasvetli olarak tanımladığından evin içerisinde kullanmak istemezler. Fakat odanın içi yeterli miktarda ışık alıyorsa siyah renge boyanan duvarlar odanıza boyut kazandıracaktır. Odayı dekore ederken mobilya seçiminde dikkatli olmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü doğru seçilen mobilyalar şık bir ortam oluşturur. Mobilya seçiminde somon ve pembe gibi zıt tonlara yönelerek hoş bir dekoratif görünüm elde edebilirsiniz.

Siyah Yatak Odası

Eğer siyahı yatak odası duvarında kullanacaksanız ve odanızda geniş camlar varsa siyah renk duvarlar son derece huzurlu bir ortam oluştur. Dekorasyon konusunda ise desenli halılar, suni kürklü kumaşlar ve yeşil saksı bitkilerini kullana bilirsiniz. Bu sayede odanız gayet hoş ve çarpıcı olacaktır.

Ahşap Mobilyalar

Siyah renk duvar tercih edenler mobilya seçiminde oldukça açık tonlar kullanmalıdır. Bunun yanında ahşap mobilya kullanmanız da odaya ayrı bir hava katacaktır. Şık bir tablo ve taze saksı çiçekleri odanıza her zaman sıcaklı verecektir.

Siyah Duvar Dekorasyonu Kullanımı Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boya yapılmadan önce boyanacak duvarın boyama işlemine hazırlanması çok önemlidir. Duvarı siyaha boyamadan öce o bölgenin aydınlatması kontrol edilmelidir. Ayrıca siyah boya kullanılacak alanın geniş bir mekân olması daha doğru olacaktır. Her bir duvarı siyah boyamak yerine tek bir duvarın boyanmak daha güçlü bir görüntü oluşturacaktır. Siyah duvarın canlı renklerle ve sık tablolar ile dekore edebilmesi tavsiye edilir. Ayrıca Siyah Duvar Dekorasyonu yaparken ahşap mobilyalar ya da aksesuarlar kullanılması ayrı bir hava katacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2020 Yeni Duvar Kâğıdı Modelleri başlıklı makalemizde 2020 trend duvar kağıdı, duvar kağıdı ve duvar kağıdı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

modelleri  

2020 Yeni Duvar Kâğıdı Modelleri

Salonunuz için duvar kâğıdı modelleri seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. ...