Anasayfa / Kendin Yap / 2020 Tahta Paletlerden Koltuk Yapımı

2020 Tahta Paletlerden Koltuk Yapımı

Günümüzde insanlar kendi emekleri ile bir şeyler yapmak istedikleri zaman türlü türlü işlere kalkışıyorlar.Tahta paletlerden koltuk yapımı, paletlerin en paletlerin değerlendirilme noktası olmuştur. Bahçenizde düzenleyip kendinize uygun bir alan yaratabileceğiniz bu paletler oldukça kullanışlıdır. Bu paletlerden koltuk yapımı çokça tercih edilmekle beraber artık herkesin yaptığı ve kullandığı bir dekor eşyası haline gelmiştir.Bu paletler sadece bahçelerde kullanılmamaktadır. Her şeyin fiyatının artmasıyla koltuk fiyatları da tavanlara fırlamış oldu.Bir koltuk takımı fiyatı ortalama 2000-3000 TL arasındayken birkaç paletle bir eve koltuk yapabilir çok farklı tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Tek palet fiyatı 100 TL gibi fiyatlarda olmaktadır. İnsanlar hem uygun fiyatlı olarak hem de güzel gözüken eşyalar tercih etmektedir.İnsanlar evlerinde bu tarz palet koltuklarıözel olarak yaptırıp tercih edebiliyor. Bazen ekonomi açısından oldukça kâr sağlayan bu koltukları kendileri de yapmak isteyebiliyor. Yeni trend haline gelmiş olan bu paletlerin oldukça fazla çeşidi bulunmaktadır.

Koltuk Yapımı Malzemeleri ve Yapımı


Tahta paletlerden koltuk yapımı
için malzemeler;
– Palet
– Sünger
– Kumaş
– Testere
– Tiner
– Çivi

Tahta Paletlerden Koltuk Yapımı

Tahta paletlerden koltuk yapımı için öncelikle paletleri istediğiniz ölçüde testere yardımıyla kesin. Daha sonra kestiğiniz bu paletleri doğru bir biçimde yerleştirin. İsterseniz paletleri boyayabilirsiniz. Bu sizin tercihinize kalmış bir şeydir.  Boya yaparken boyayı tinerle karıştırmayı unutmayın. Sonrasında paletlere uygun ölçüde kumaşlar keserek minder dikimi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunun için dikkat etmeniz gerekiyor. Minder için sünger seçiminizi doğru yapmazsanız uzandığınızda veya oturduğunuzda iler ki zamanlarda bu size zorluk çektirir ve rahat edemezsiniz. Size en önemli tavsiyelerimizden biri minder seçiminde rahat ve sağlıklı olan minderleri tercih etmeniz.Minderin kenarlarına ip de dikerseniz minderi palete bağlayıp kayıyor olmasına engel olabilirsiniz. Minderleri diktikten sonra süngerin içine yerleştirebilirsiniz. Bu yöntemle birlikte hem ekonomik açıdan bütçenize yarar sağlamış farklı bir dekorasyona imza atmış olursunuz.  Gözünüze farklı gelir ve bu sizi sıkmaz. Minder renklerini, kirlendiğinde veya sıkıldığınızda ne zaman isterseniz değiştirebilirsiniz. Palet renklerini de değiştirebilirsiniz. Veya paletlerden çok farklı tasarımlar çıkarabilir bunları kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2020 En Yaratıcı Yapışkanlı Folyo Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde yapışkanlı folyo dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

altin rengi metal ayakli luks dresuar modeli 2019

2019 Yeni Trend Metal Ayaklı Dresuar Modelleri

Ev dekorasyonunda antre ve koridorlar gibi daha bir çok alanda kullanılan 2019 ...