Anasayfa / Mutfak / 2020 En Yeni Mutfak Eşyaları Nelerdir?

2020 En Yeni Mutfak Eşyaları Nelerdir?

Mutfakta vakit geçirmeyi seven , yemek yapmayı eğlenceli hale getiren ve misafir ağırlamaktan keyif alan her insanın en çok dikkat ettiği şeylerden biri mutfakta kullandığı araç gereçlerdir. Hem yemeği hazırlarken hem de yemek bittikten sonra mutfağı eski düzenine ve sağlıklı görüntüsüne hızlıca kavuşturmalıyız ki kendimize ya da gelen misafire , yakınlarımıza ayırabileceğimiz vaktimiz olsun. Bu yüzden genellikle mutfakta zamanla yarışmak zorunda kaldığımız için işlerimizi pratik bir şekilde halledebileceğimiz eşyaları tercih ederiz. Bakalım bizim için hayatı kolaylaştıracak kullanışlı ve aynı zamanda da en yeni mutfak eşyaları nelermiş?

Saklama Kapları

İlk olarak saklama kaplarıyla başlamak istiyorum. Kocaman tencerelerde fazla olarak kalan yemekleri toplama konusunda çok iyi bir yardımcı onlar. Ayrıca buzdolabındaki yer kaplayan o kötü görüntüyü daha aza indiriyor ve diğer yiyecekler için de yer oluşmasını sağlıyor. Bazı saklama kapları vakum özelliğine de sahip olabiliyor. Tercih ederseniz eğer yiyecekleriniz diğer saklama kaplarına oranla daha uzun süre sağlıklı ve bozulmamış olarak kalabiliyor. Hem yer tasarrufu sağlıyor hem de yemek hazırlamaya vaktiniz kalmadığı anlarda o saklama kaplarındaki yemekler kurtarıcı oluyor.

Açılıp Kapanan Bulaşıklık

Bazen mutfakta oluşan bulaşık çok fazla olmadığı için makineye koymak yerine elde yıkamayı tercih edebiliyoruz. Ancak suyun süzülmesi için tezgah üzerinde kullanışlı bir alan her zaman yaratamıyoruz. İşte böyle durumlarda işimizi kolaylaştıracak önemli ev araç ve gereçlerinden biri olan açılıp kapanan bulaşıklıklar. Aynı zamanda yer kaplamadığı için yapacağınız işi de kısıtlamaz. Herkesin evinde olması gereken kurtarıcı ve aynı zamanda en yeni mutfak eşyalarından biri.

Süzgeç Kapaklı Tencere

Makarna ya da sebzelerde işinize çok fazla yarayacak bir mutfak araç gereci. Makarnanın ya da haşladığınız sebzelerin suyunu süzmek için ekstra süzgeç almanıza artık gerek kalmayacak. Bu tencere sayesinde mutfak dolabınızda yer açılmış olacak ve sizi biraz da olsa fazla bulaşıktan kurtaracak.

Yanmaz Ocak Kağıdı

Yemeklerde en çok kullandığımız malzemelerden biri olan yağ , bazen mutfak için bir eziyet haline gelebiliyor. Kızartılan yağ ocak dahil olmak üzere birçok yere sıçradığı için temizlenmesi zor oluyor. Ve bu yüzden çoğu zaman kızartma yemeklerinden vazgeçebiliyoruz. Ama artık bununda bir çözümü var. Herkesin evinde bulundurması gereken en yeni mutfak eşyaları olan yanmaz ocak kağıdı. Bu kağıt sayesinde ocağınızda herhangi bir yağ sorunu yaşamıyorsunuz ve kızartma yemekleri artık eziyete dönüşmüyor.

Duvar Rafları

Genellikle tezgahın hemen arkasındaki kısma monte edilir ki herhangi bir araç gerece ulaşım daha kolay olsun diye. Eğer duvarınız genişse ve yer varsa arka arkaya 3-4 raf yerleştirebilirsiniz. Mutfak için en çok ihtiyaç duyulan şeylerden biri. Hem görsel olarak hem de size daha fazla kullanım alanı kalması açısından çok rahat edeceğiniz en yeni mutfak eşyalarından biridir.

Bir önceki yazımız olan 2020 Etkileyici Işıltılı Altın Detaylı Mutfak Dekorasyonları başlıklı makalemizde altın detaylı mutfak dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Vintage mutfak modeli

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

Kuşkusuz evimizin en işlevsel ve en çok zaman geçirilen odalarından biri mutfağımızdır. ...