Anasayfa / Mutfak / 2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

2020 En Yeni Mutfak Dekorasyonları

Kuşkusuz evimizin en işlevsel ve en çok zaman geçirilen odalarından biri mutfağımızdır. Sadece yemek yapma ve yemek yeme alanı olarak kullanılan mutfak ; son zamanlarda kahvelerin içildiği , misafirlerin ağırlandığı çok amaçlı bir oda haline geldi. Ve bu yüzden temel kullanımı dışında , mutfağın estetiği de artık ön planda olmaya başladı. Hal böyle olunca insanlar da en yeni mutfak dekorasyonları hakkında fikir arayışına girdiler. Bu arayışlarda dikkate alınması gereken birkaç önemli konu var ;

Öncelikle mutfağınızın yerleşim planını yapmanız gerekiyor. Buzdolabı , bulaşık makinesi , fırın gibi birçok mutfak eşyasını nereye ve nasıl yerleştirsem sorularına cevap ararken , düşünmeniz gereken en önemli şeylerden biri mutfak alanınızın genişliği ve sizin oradaki hareketinizin engellenmemesi. O zaman şimdi size yardımcı olacağını düşündüğümüz en yeni mutfak dekorasyonları nasıl oluyormuş bir göz atalım.

Yeni Trend Olan Mutfak Tarzları

2020 yılına girmemize aylar kala yeni ve farklı mutfak tarzları karşımıza çıkmaya başladı. Son zamanlarda insanların en çok tercih ettiği en yeni mutfak tarzları ; amerikan mutfak , modern mutfak , klasik mutfak , rustik mutfak ve country mutfak olarak kendi içerisinde beşe ayrılıyor. Bakalım bu beş farklı mutfak tazı nasıl dekore ediliyor.

Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Bir diğer ismiyle açık mutfak olarak da tanımlanan mutfak tarzı , son zamanlarda ülkemizde de çok fazla tercih edilmeye başlamıştır. Kendine ait kapısı ya da duvarı bulunmayan , görsel açıdan mutfak ve salonun iç içe olduğu hem ferah hem de samimi bir mutfak çeşididir.

En çok tercih edilme sebepleri ; mutfak modellerinin ada , l , u ya da dar uzun şekilde olup mutfağı biraz daha geniş ve hareketinizi kısıtlamayacak bir alana çevirmesinden dolayıdır. Amerikan mutfağınızı çok rahat bir şekilde oturma odanıza uygun şekilde dekore edebilirsiniz. Çünkü açık bir mutfak olduğu için bir bütün halinde olup uyum sağlayacaktır. Bu yüzden çok klasik ve avangard mobilyalar tercih edilmemesi görüntü açısından daha iyi olur.

Modern Mutfak Dekorasyonu

Bu mutfak dekorasyonunda klasik mutfakta görülen süs ve gösteriş yerini daha çok konfor , ve fonksiyonelliğe bırakarak sizlere daha yalın ve estetik tarzda bir mutfak sunar. Modern mutfakta da dilerseniz salon ve mutfak iç içe şekilde kullanabilirsiniz. Hem rahat hareket edebilmeniz hem de keyif alabileceğiniz bir ortam sağlamak için olmazsa olmazlarınız geniş tezgah ve tüm mutfak araç gereçlerini içine sığdırabilecek depolama alanlarıdır.

En yeni mutfak dekorasyonları için birçok ürünü içinde barındırır. Görüntü olarak da tezgah , zemin ve dolaplarda genellikle sade , pürüzsüz ve doğal bir dizayna sahiptir. Dolaplarda ya da zeminde renk olarak genellikle beyaz , gri ve krem tonları hakimdir. Zeminde açık ya da kontrast renkler de mermer veya doğal taş esintilerine rastlayabilirsiniz. Aynı zamanda göz yormayan temiz ve akıcı çizgilere sahiptir. Sadeliği ve ferahlığı seviyorsanız kesinlikle tercihiniz modern mutfak dekorasyonu olmalı. En yeni mutfak dekorasyonlarında en çok tercih edilenlerden biri.

Rustik Mutfak Dekorasyonu

Eğer mutfağınızda farklı bir tarz yaratmak istiyorsanız ; rustik mutfak modelleri tam düşündüğünüz ve istediğiniz gibi. Diğerlerine göre biraz daha vintage esintileri olan bir dekorasyona sahiptir. Yeni ve eski ürünlerin aynı zamanda renklerin müthiş bir ahenkle buluşmasıyla hem farklı bir tarz hem de kullanışlı modern bir mutfak elde etmiş olursunuz. Genellikle dekorasyonunda renkli duvarlar , beyaz dolaplar , tahta dolaplar ya da sıvanmamış tuğla duvar , odun sobası ve yerdeki parke döşemesiyle fark yaratırlar.

Rustik mutfak dekorasyonunda küçük detaylar bile size bambaşka bir görsel sunar. Duvara asılmış seramik tabaklar , granit tezgah , küçük ahşap kahve masası , etnik kilimler ve buna benzer birçok detay daha. Dolaplarda beyaz , tezgahta ise graniti şiddetle öneriyoruz. Mutfağınızı olduğundan büyük ve ferah gösterecektir.

Klasik Mutfak Dekorasyonu

Asla vazgeçemediğimiz bir diğer mutfak tarzı ise klasik mutfaktır. Evi normalde olduğundan daha şık ve lüks gösteren bir yapıya sahiptir. Dekorasyonlarında en az şıklık kadar kullanışlı olmasına da dikkat etmek gerekir. Mutfak dolaplarında ince oyma motifleri , el işçiliği çok sık kullanılır. Genellikle dolapların kulplarında altın varak olmasıyla ön plana çıkar. Bu yüzden daha çok avangard bir görüntüye sahip olan ev dekorasyonları için tercih edebilirsiniz.

Mutfakta bulunan birçok dekorasyon ürünü göze çarpacak şekilde ışıltılı olabilir ancak bütünüyle baktığınız da seveceğiniz bir mutfak tarzıdır. Dolaplarda genellikle koyu renkler tercih edilir , kahverengi ve tonları gibi. Zemin , dolap renklerine göre biraz daha açıktır. Tezgahta ise zemin gibi açık renkte olan parlak granit ile görüntüyü tamamlamanıza yardımcı olur.

Country Mutfak Dekorasyonu

Şehir hayatına göre kırsal bölgelerde daha çok rastladığımız mutfak modellerinden biridir. Dekorasyon olarak amerikan , fransız ve ingiliz mutfak tarzına daha yakındır. Country mutfak dekorasyonunda ahşabı ön planda görürüz. Fransız mutfak tarzının ince işçiliklerine sahip olan mobilyaları ile samimi bir ortam oluştururken İngilizlerden esinlendikleri minimal ve sade desenlerle mutfağı ön plana çıkarmayı amaçlarlar.

Country mutfak tarzı birçok zıt dekorasyon ürününün bir araya gelmesiyle bambaşka bir görüntüye sahip olur. Bu yüzden farklı ve zıt olan ürünler asla bu mutfak tarzında göze batmaz. Rengi ve sadeliği seviyorsanız tam size göre bir mutfak modeli diyebiliriz. Aynı zamanda en yeni mutfak dekorasyonları arasında sevilen ve tercih edilen bir modeldir.

En Yeni Mutfak Dekorasyonları ;

Bir önceki yazımız olan 2020 Etkileyici Işıltılı Altın Detaylı Mutfak Dekorasyonları başlıklı makalemizde altın detaylı mutfak dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

2019 karaca bio diamond

2019 Karaca Bio Diamond Tencere Seti Modelleri

Gerçek elmas kristalleri ile güçlendirilmiş son teknoloji ürünü olan 2019 Karaca Bio ...