Anasayfa / Bahçe & Balkon / 2020 En Güzel Balkon Dekorasyonları

2020 En Güzel Balkon Dekorasyonları

Sıcak, ılık ya da tropikal iklime sahip bütün ülkeler için balkonun yeri soğuk iklim tipine sahip ülkelere göre daha önemlidir. Bazı ülkelerde balkon, farklı bir yaşam alanı olarak tercih edilmese bile modern görünmesi için yeni ve güzel dekorlar ile süslenir. Bizim ülkemizde de ilkbaharın gelmesi ile birlikte insanlar soluğu çok sevdikleri balkonlarında alırlar. Genellikle şehir merkezinde yaşayan insanlar balkona daha çok ihtiyaç duyarlar. Durum böyle olunca ellerinden geldiğince balkonlarını yaşanılabilir bir hale getirmeye çalışırlar. Bizde en güzel balkon dekorasyonları ve ürünlerin balkonunuzun boyutuna göre nasıl yerleştirileceği hakkında size yardımcı olmaya çalıştık.

Balkon İçin En Uygun Dekorasyon Ürünleri

En güzel balkon dekorasyonları arasında ilk yeri tabii ki renkli çiçek ve saksılar alıyor. Şehir hayatında bolca beton görmekten bıktığımız için biraz da olsa atmosferi değiştirmek amacıyla bolca yeşile ve renge ihtiyaç duyarız. Balkon korkuluklarına takılan saksılarla ya da balkon duvarlarına asılan tablo ve saksılarla bu ihtiyacı biraz da olsa giderebilirsiniz. En güzel balkon dekorasyonlarının bir diğer vazgeçilmezi ise oturma grubudur.

Genellikle evin bulunduğu yere ve balkonun boyutuna göre değişir. Günümüzde balkonlar plastik sandalyelerden yerini modern görünüme sahip olan oturma gruplarına bırakmıştır. En çok tercih edilen oturma grupları; hasır, mermer ya da minderli olan gruplardır. Akşam olduğunda ise aydınlatması için birbirinden güzel ve farklı modellere sahip lambaları ya da mumları tercih edebilirsiniz.

Dekorasyon Ürünlerini Balkona Yerleştirmenin Püf Noktaları

İlk olarak balkonun boyutuna dikkat etmek gerekiyor. Küçük bir balkonunuz varsa ve onu olduğundan daha geniş göstermek istiyorsanız oturma grubu yerine duvara monte edilmiş tahta kanepe ya da hasırdan yapılmış ikili koltuk tam size göre olacaktır. Tahtadan yapılmış kanepe tercih ederseniz eğer üzerine istediğiniz minderi ya da örtüyü koyup dilediğiniz zaman farklı bir görüntü yaratabilirsiniz. Aynı zaman da aldığınız kanepe ya da koltuğun uzun ayaklı olması daha ferah bir balkon için olanak sağlar. Bunların dışında balkon duvarınızın renginin açık olması da büyüklüğü etkileyen faktörlerdendir. Ama eğer balkonunuz büyükse ve nasıl doldurabilirim diye düşünüp duruyorsanız hemen cevabını verelim; L modelindeki tahta ya da hasır koltuk tam sizin isteyeceğiniz şekilde boşluğu dolduracaktır.

Biz balkonda koltuk sevmiyoruz diyorsanız da çok şık mermer, hasır yemek takımı ya da oturma gruplarını tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra yere etnik desenli hasır ya da dokuma kilim ile farklı bir hava kattıktan sonra balkonunuzun boş kalan duvarına uygun bir kitaplık yapıp orayı hem küçük bir oda hem de hobi alanı olarak kullanabilirsiniz. Geriye kalan boş alanları doldurmak için en iyi tercihlerden biri de büyük saksılı çiçekler ya da sarmaşıklardır. Son olarak akşam oturmak, balkonun keyfini çıkarmak isterseniz de duvara asılan led tablo ve ışıklandırmalar ya da yere sabitli mumlar size eşlik edeceklerdir. Bu şekilde dilediğiniz hem modern hem de en güzel balkon dekorasyonunu da elde etmiş olursunuz.

En Güzel Balkon Dekorasyonları ;

Bir önceki yazımız olan 2020 En Yaratıcı Yapışkanlı Folyo Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde yapışkanlı folyo dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

2020 rengarenk gunes semsiyesi modelleri

2020 Yeni Trend Dekoratif Güneş Şemsiyesi Modelleri

Dış mekanlar için estetik bir gölge veya yağmurdan koruyacak 2020 Yeni Trend ...